Zavrieť

Porady

Vrátenie zálohy za pozemok

Ešte v roku 2010 sme poskytli na základe zmluvy o budúcej kúpnej zmluve jednej firme zálohu na obstaranie pozemku. Tento pozemok sme však nekúpili o došlo k odstúpeniu od zmluvy. Teraz nám táto firma vrátila zaplatenú zálohu. Ja som túto vrátenú zálohu zaúčtovala na 378 ako zníženie pohľadávky oproti 211 /keďže nám vrátili v hotovosti/. Naša firma je platcom DPH, chcem sa len uistiť či sme nemali vyhotoviť aj nejakú faktúru, alebo niečo ohľadom DPH. Jednalo sa len o vrátenie zálohy na základe zmluvy.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    no - zálohu na obstaranie pozemku si mala mať na 052, nie 378, len tak na okraj.
    ty si odberateľ nie dodávateľ, ak ste sa písomne nedohodli inak, doklady vystavuje dodávateľ.
    Nepíšeš, či vám vystavil faktúru k prijatej platbe - v r.2010, na základe ktorej ste si mohli odpočítať DPH
    nepíšeš, či dodávateľ je platcom dph.
    takže zatiaľ je to všetko, čo k tomu môžem napísať.

    miruka je offline (nepripojený) miruka

    miruka
    Ďakujem za odpoveď, musím ešte aj ja zistiť či bola v roku 2010 nejaká faktúra alebo nie /lebo som tam ešte nepracovala/, ale hľadala som a nenašla a dodávateľ je fyzická osoba neplatca DPH. Predpokladám, že keď nebola faktúra v roku 2010, tak ani ja teraz nemusím vystavovať.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ty nemusíš vystavovať v žiadnom prípade, ved ty si odberateľ.

    Vrátenie zálohy za pozemok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.