Zavrieť

Porady

Daň z výhry ipadu

Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať na daň z výhry. Vyhrala som ipad v hodnote 599 eur a chcem sa spýtať koľko % budem musieť zaplatiť, keďže mám robotu na 4 hodiny a mesačný plat mám 225 eur a taktiež chodím externe do školy kde platím 1500 eur ročne. Má môj plat a náklady na školu nejaký význam v zdaňovaní? Alebo budem musieť zaplatiť daň ( tuším je to 200 eur ) v plnej výške ? A keď som ju vyhrala tento rok, daň z výhry platím až v roku 2014???
Za odpoveď budem moc vďačná
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    ak si to vyhrala v roku 2013, dane budeš riešiť až v DP v roku 2014.. z výhry sa bude platiť 19 % daň a 14 % zdravotné odvody

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Majka Pozri príspevok
    co v takom pripade ked som vyhrala plazmovy TV nemam o tom ziadny doklad,bolo to z tomboly v roku 2012
    ten kto organizoval takúto hru, či tombolu, musí ti dať potvrdenie , aká je cena výhry......

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mirhu Pozri príspevok
    Dá sa uplatniť 14% zaplateného poistenia do ZP, ako náklad k výhre? Moja známa vyhrala auto, je na rodičovskej dovolenke, no a vyšla jej celkom slušná suma za daň 19% aj za ZP 14%.
    dá sa, ale až podaním dodatoč. DP - po zaplatení nedoplatku ZP.
    hrubý príjem mám na výplatnej páske napísaný : 260,70 ... čiže ročný 260,70x12= 3128 eur, ale cez prádzniny mávam aj menší plat, keďže pracujem v školstve a občas mávam neplatené voľno, ak nemám nadrobené hodiny
    Mila123 ewita už odpovedala.......

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    co v takom pripade ked som vyhrala plazmovy TV nemam o tom ziadny doklad,bolo to z tomboly v roku 2012

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    Mila123 Pozri príspevok
    ten kto organizoval takúto hru, či tombolu, musí ti dať potvrdenie , aká je cena výhry......
    Nedostala som nic podpisala som im prevzatie, asi to musim nejak doziadat...

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    ewita888 Pozri príspevok
    ak si to vyhrala v roku 2013, dane budeš riešiť až v DP v roku 2014.. z výhry sa bude platiť 19 % daň a 14 % zdravotné odvody
    Dá sa uplatniť 14% zaplateného poistenia do ZP, ako náklad k výhre? Moja známa vyhrala auto, je na rodičovskej dovolenke, no a vyšla jej celkom slušná suma za daň 19% aj za ZP 14%.

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    veronikasad Pozri príspevok
    dá sa, ale až podaním dodatoč. DP - po zaplatení nedoplatku ZP.
    Ďakujem, ona mi to tiež tak nejak hovorila že sa to dá, že to niekde našla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.