Zavrieť

Porady

Aké budú odvody pri výške príjmu 56euro?

Zamestnanec pracuje na pracovnú zmluvu na kratší pracovný čas, štyri hodiny týždenne, hrubý mesačný príjem má 56euro. Aké budú odvody do zp? Bude si musieť zamestnanec doplácať? Alebo aký vymeriavací základ bude?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    sabi306 Pozri príspevok
    a aká bude minimálna hodinová mzda pri takejto zmluve? Ďakujem za všetky odpovede
    Minimálna hodinová mzda od 1.1.2013 je 1,941 €.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    sabi306 Pozri príspevok
    Ďakujem. a keď je jeden zamestnanec poistený v dôvere, dvaja vo všzp, musí sa zamestnávateľ prihlásiť do oboch poisťovní?myslím správne?
    no jasné, veď tam bude posielať výkazy

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Výkazy - elektronicky musíš posielať do ZP aj SP.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak bola dodržaná minimálne hodinová mzda, zodpovedajúca týždennému úväzku, pri prac.pomere na kratší pracovný čas zamestnanec nič do ZP nedopláca.

    sabi306 je offline (nepripojený) sabi306

    slobodná matka, ktorá chce v živote niečo dokázať a nebojí sa žiadneho rizika ...viac sabi306
    to znamená, že zamestnanec odvedie 4%, zamestnávateľ 10% z vymeriavaceho základu 56euro? a je taká zmluva vôbec platná? zamestnávateľ mi tvrdí, že on ich viac ako štyri hodiny týždenne nepotrebuje. a majú takýto zamestnanci nárok na dovolenku?

    sabi306 je offline (nepripojený) sabi306

    slobodná matka, ktorá chce v živote niečo dokázať a nebojí sa žiadneho rizika ...viac sabi306
    a aká bude minimálna hodinová mzda pri takejto zmluve? Ďakujem za všetky odpovede

    sabi306 je offline (nepripojený) sabi306

    slobodná matka, ktorá chce v živote niečo dokázať a nebojí sa žiadneho rizika ...viac sabi306
    Ďakujem. a keď je jeden zamestnanec poistený v dôvere, dvaja vo všzp, musí sa zamestnávateľ prihlásiť do oboch poisťovní?myslím správne?
    Melnick Myslíš veľmi správne.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    sabi306 Pozri príspevok
    a aká bude minimálna hodinová mzda pri takejto zmluve? Ďakujem za všetky odpovede
    Moja a Ty si mzdárka ??? Alebo ideš tu absolvovať rýchlokurz.
    kezeso nie všetci sme tu mzdári, aj ja zamestnávam manželku a robím papiere sám, dá sa to

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    sabi306 Pozri príspevok
    a aká bude minimálna hodinová mzda pri takejto zmluve? Ďakujem za všetky odpovede
    Prepáčte , že sa pýtam, ale tá hodinová mzda platí pre všetkých zamestnancov, alebo len pre poistencov VšZP ???
    kezeso vari si nemyslíš, že sú nejako privilegovaní, všetci rovnako..

    sabi306 je offline (nepripojený) sabi306

    slobodná matka, ktorá chce v živote niečo dokázať a nebojí sa žiadneho rizika ...viac sabi306
    nie, nie som mzdárka. inak by som nemala také pre niekoho blbé otázky. a tá posledná pripomienka bola trochu úbohá. každý začínal a nik nebol od začiatku v tom "doma". a radšej sa opýtam "hlúpu" otázku, ako mám niečo pokaziť!

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    sabi306 Pozri príspevok
    nie, nie som mzdárka. inak by som nemala také pre niekoho blbé otázky. a tá posledná pripomienka bola trochu úbohá. každý začínal a nik nebol od začiatku v tom "doma". a radšej sa opýtam "hlúpu" otázku, ako mám niečo pokaziť!
    Sabi, ak nechceš niečo pokaziť, na hornej lište Porady sú všetky zákony. Aspoň Zákonník práce by si si mohla prečítať ...Všetci tí, čo sa ti snažili poradiť, zákony študovali niekoľko desiatok hodín, zúčastnili sa školení, resp. majú predplatený prístup do DRAKa, kde je tých aktuálnych informácii podstatne viac.
    V profile máš účtovníčka-živnostníčka, predpokladám, že nechceš robiť na pokuty ...

    Odpoveď na pôvodnú otázku si dostala hneď v druhom príspevku (do 5 min. od založenia témy)
    Naposledy upravil veronikasad : 06.01.13 at 16:08

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.