Zavrieť

Porady

komu vzniká daňová povinnosť

Ahojte, firma A sročka plátca DPH má v obchodnom majetku auto. Toto auto prenajímala firme B sročke plátca DPH od 1.7.2012 do 31.12.2012, ale nie v kuse, každý mesiac pár dní.
Prosím vás, komu vznikla daňová povinnosť pre daň z CMV?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    DPk dani z MV musí podať firma A.

    car87 je offline (nepripojený) car87

    car87
    Zdravim poradaci,mam otazku: som SZCO predmet podnikania:nakladna cestna doprava vykonavana vozidlami do 3,5t.Zaciatok podnikania 1.9.2012..musim platit dan z MV za rok 2012 ak si budem uplatnovat pausalne vydavky (DU som nepodal zatial oznamenie o vzniku danovej povinnosti k dani z motorovych vozidiel)?Motorove vozidlo mam na Ico niesom platca Dph

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    car87 Pozri príspevok
    Zdravim poradaci,mam otazku: som SZCO predmet podnikania:nakladna cestna doprava vykonavana vozidlami do 3,5t.Zaciatok podnikania 1.9.2012..musim platit dan z MV za rok 2012 ak si budem uplatnovat pausalne vydavky (DU som nepodal zatial oznamenie o vzniku danovej povinnosti k dani z motorovych vozidiel)?Motorove vozidlo mam na Ico niesom platca Dph
    Áno, oznamovaciu povinnosť si treba splniť, rovnako aj podať DP a daň aj zaplatiť. Pôjde o pomernú časť ročnej sadzby.

    komu vzniká daňová povinnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.