Zavrieť

Porady

Obvodove murivo, zateplenie.

Dobry den, na jar idem stavat bungalov a neviem sa rozhodnut na obvodovom murive ci dat 38mm tehlu a zateplit cca 8mm vatou alebo 44mm tehlu a omietku bez zateplenia. Tehlu chcem Heluz alebo Wienerberger brusenu kalibrovanu na lepidlo. Aku variantu by ste zvolili a preco, dakujem za odpovede.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Hľadaj v starších diskusiách.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

ja som volil 44 cm Heluz na lepidlo, povodne som chcel len dat omietnut, ale napokon som zateplil 5 cm eps, lebo omietat som nevedel sam, zateplit ano, a vychadzalo lacnejsie zateplenie svojpomoc, ako dat omietnut.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
fetya Pozri príspevok
ja som volil 44 cm Heluz na lepidlo, povodne som chcel len dat omietnut, ale napokon som zateplil 5 cm eps, lebo omietat som nevedel sam, zateplit ano, a vychadzalo lacnejsie zateplenie svojpomoc, ako dat omietnut.
A teraz ti to splesnivie , lebo dať 5cm zeteplenia na 44 tehlu je nemyslitelné.Naštuduj si niečo o rosnom bode.
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

mam velmi rad tieto mudre veci od stola. ziadne plesne, overene.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

ked si pevne rozhodnuty pre tieto dva rozmery tak urcite 38cm + min 10cm EPS/vlna
podobnych tem je nete "milion", precitaj si aj tie
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

fetya Pozri príspevok
mam velmi rad tieto mudre veci od stola. ziadne plesne, overene.
Overené? By ma zaujímalo ako.
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

zateplenie nie je dokoncene, nalepene len dosky. po mesiaci som zo zvedavosti dal dole jednu dosku, a vidim len tehlu, lepidlo a ziadne plesne
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

aha...tak potom o.k.
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

povodne som mal ponuku od jednej serioznej firmy aj na zateplenie, aj oni odporucali max 5-6 cm, len na zakrytie minimalnych nerovnosti pri murovani. robili uz niekolko takych konstrukcii 44+5/6 cm, a zatial ziadny problem
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

fetya Pozri príspevok
zateplenie nie je dokoncene, nalepene len dosky. po mesiaci som zo zvedavosti dal dole jednu dosku, a vidim len tehlu, lepidlo a ziadne plesne
A bývaš už?
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

od augusta
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

fetya Pozri príspevok
zateplenie nie je dokoncene, nalepene len dosky. po mesiaci som zo zvedavosti dal dole jednu dosku, a vidim len tehlu, lepidlo a ziadne plesne
sprav to iste za 5 rokov
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

chandler, day, pivko a vy mate nejake dokazy ze to bude plesniviet? Alebo len informacie z netu typu jedna babka povedala. Je vela vlhkych miest a niesu tam plesne. Plesen potrebuje na svoj zivot urcite podmienky ktore musia byt splnene. Teoreticky sa mu tam nemusi vobec zrazat vlhkost.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ty musíš mať stále posledné slovo , múdrc.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

kondenzovat mu tam vlhkost bude, to je fyzika, ale suhlasim, ze teoreticky tam plesne nemusia byt ved za 5 rokov uvidime, lebo mu to bude nielen kondenzovat ale aj zamrzat v zime, takze to da dole a uvidime
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

chandler Pozri príspevok
kondenzovat mu tam vlhkost bude, to je fyzika, ale suhlasim, ze teoreticky tam plesne nemusia byt ved za 5 rokov uvidime, lebo mu to bude nielen kondenzovat ale aj zamrzat v zime, takze to da dole a uvidime
fyzika je aj to, ze na to aby mu tam nieco kondenzovalo, by sa tam musela dostat nejaka vlhkost. A nie len nejaka vlhkost, ale v takom mnozstve ktore uz nieje odparitelna difuziou EPS. Zamrzat to nemoze tiez, lebo aj tych 5cm EPS ma taky tepelny odpor ze na spoji nemoze byt 0 stupnov. Kolko myslis, ze vyprodukujes vhlkosti, kolko precent z toho sa dostane realne do steny a kolko sa vyvetra oknami? Skusim zajtra zadat taku simulaciu, ale pivko urcite skor najde x fotografii s plesnivym polystyrenom. Teoreticky by stacilo spravit vnutornu omietku s nizsou paropriepustnostou ako EPS a uz by mala byt pripadna vhlkost odparitelna. A to sa stale beriem do uvahy priestor kde 100% vnutornej vhlhkosti ide cez steny a 0 vetranim. Pokial to co som napisal nedava zmysel tak kludne mozeme o tom diskutovat, aspon sa dozviem nieco nove.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Nemože 0 stupňov???
Ivan . obdivujem Vas optimizmus .. hned ho aj "narusim" ) dnu 20 vonku -20 .. celkovy orpor R =4 pretoze R tehla= cca 2.75 a R 5cm EPS = 1.25 .. teplota sa rozlozi v pomere R.. t.j. 40 stupnov /4 = 10 stupnov na R. t.j. ak je vonku -20 tak pre R=1.25 bude narast teploty o 12.5 stupna ..t .j. na rozhrani EPS tehla bude cca -7.5 stupna ..
alltracboy prestaň už múdrovať mi vieme že si naaaajmúdrejší.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

no dobre , zmazal som tam zvysok vety a nechal tu perlu..mal som napisane, ze ak by tam aj bolo 0 stupnov, tak je rosny bod v tehle tak by tam aj tak nemalo co zmrznut. Je to predsa len termotehla ktora dobre izoluje sama o sebe, takze na spoji 0 stupnov samozrejme byt moze pri nizkej vonkajsej teplote. Hlavne co som chcel napisat, je to ze pokial niekto caka ze mu bude stekat voda po medzi eps a stenou a zmrzat, tak sa toho nedocka.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

pivko Pozri príspevok
Nemože 0 stupňov???
Ivan . obdivujem Vas optimizmus .. hned ho aj "narusim" ) dnu 20 vonku -20 .. celkovy orpor R =4 pretoze R tehla= cca 2.75 a R 5cm EPS = 1.25 .. teplota sa rozlozi v pomere R.. t.j. 40 stupnov /4 = 10 stupnov na R. t.j. ak je vonku -20 tak pre R=1.25 bude narast teploty o 12.5 stupna ..t .j. na rozhrani EPS tehla bude cca -7.5 stupna ..
alltracboy prestaň už múdrovať mi vieme že si naaaajmúdrejší.
najmudrejsi budes asi ty pokial prorokujes ze mu to bude plesniviet a nevies nic o tej stavbe, o sposobe uzivania a lokalite. Ved hod nejaky dokaz. V nezateplenom tehlovom mure nahodou neplesniveju dutiny? Tam to predsa tiez musi kondezovat. Skus k tomu napisat svoj nazor a nie nejake komenty z netu.. co ked tam mudruje nejaky murdlant ako ja..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať