Zavrieť

Porady

student od septembra, ktory v minulom roku ako SZCO + zamestnanec zarobil viac ako je nezdanitelny prijem

dobry den,

chcem sa spytat, akym sposobom mam uzavriet zmluvu so svojim potencialnym zamestnavatelom pre rok 2013...v minulom roku som ako SZCO + zamestnanec prekrocil hranicu zarobku, na zaklade ktoreho musim v tomto roku ako SZCO platit preddavky do socialnej a zdravotnej poistovne. V minulom roku som bol zamestnanec firmy na TPP + zivnostnik na SZCO..tento rok som vsak doktorand a prijem zo zivnosti sa mi znacne znizil...za predpokladu, ze by som musel platit preddavky do SP a ZP z prijmu SZCO mi neostane takmer nic...

..co sa da v takomto pripade spravit ?! ako sa mam kde prihlasit ?! ako mam uzavriet zmluvu som svojim potencialnym zamestnavatelom ? ako by ste tuto situaciu vyriesili ?!

dakujem za kazdu jednu odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    student od septembra, ktory v minulom roku ako SZCO + zamestnanec zarobil viac ako je nezdanitelny prijem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.