Zavrieť

Porady

Ukončenie PN aj pracovného pomeru

Chcela by som Vás poprosiť o info.
Zamestnanec sa dohodol so zamestnávateľom o ukončení PP . Zamestnanec bol na PN. Neposlal zamestnávateľovi ukončenie PN, zrejme ho poslal priamo do SP. Nekomunikuje normálnym spôsobom s bývalým zamestnávateľom t.j. zamestnávateľ nemá doklad kedy ukončil PN , zamestnanec napísal do mailu, že koniec PP je aj dňom ukončenia PN.
Ako ďalej postupovať? Neviem ani ako mu mohla SP zobrať do úvahy doklad o ukončení, pokiaľ viem tak by mal byť doklad podpísaný od zamestnávateľa aj s možným dátumom do práce/ak teda ďalej pracuje/.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zisti si u ošetrujúceho lekára alebo v SP kedy bola PN-ka ukončená. Následne vyzvi zamestnanca na nástup do práce (doporučeným listom s doručenkou) s upozornením, že ak nenastúpi, bude sa to považovať za hrubé porušenie pracovnej disciplíny a následné okamžité skončenie prac.pomeru.
    ivka70 Zamestnanec sa dohodol so zamestnávateľom o ukončení PP ....

    Mona Lisa je offline (nepripojený) Mona Lisa

    Mona Lisa
    veronikasad Pozri príspevok
    Zisti si u ošetrujúceho lekára alebo v SP kedy bola PN-ka ukončená. Následne vyzvi zamestnanca na nástup do práce (doporučeným listom s doručenkou) s upozornením, že ak nenastúpi, bude sa to považovať za hrubé porušenie pracovnej disciplíny a následné okamžité skončenie prac.pomeru.
    Ja som skôr myslela nato, či býv.zamestnávateľ /nakoľko ako som uviedla zamestnanec ukončil PP / musí mať v evidencií kópiu ukončenia pre prípad kontroly. Takže už žiadna výzva na nástup ani ukončenie , ale ide o to, či nájdem v zákone niekde uvedené, že musí odovzdať ukončenie zamestnávateľovi alebo sa nič nestane ak bude mať zamestnávateľ odložený mail, v ktorom po výzve od zamestnávateľa , zamestnanec uviedol deň ukončenia PN. Je to relevantné?
    lenka_bodorova
    Chcem sa spýtať, keď zamestnanec doniesol ukončenie PN k 15.2.2013, teda je schopný práce od 16.2.2013. Ale dohodol sa so zamestnávateľom na skončení pracovného pomeru, môže to byť aj k tomu 15.2.2013, či to môže byť až 16.2.2013. Neviem presne ako je to pri ukončení PP a PN, aby to nebolo napadnuteľné alebo také niečo. Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lenka_bodorova Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať, keď zamestnanec doniesol ukončenie PN k 15.2.2013, teda je schopný práce od 16.2.2013. Ale dohodol sa so zamestnávateľom na skončení pracovného pomeru, môže to byť aj k tomu 15.2.2013, či to môže byť až 16.2.2013. Neviem presne ako je to pri ukončení PP a PN, aby to nebolo napadnuteľné alebo také niečo. Ďakujem
    Budeš mu preplácať nevyčerpanú dovolenku alebo odstupné ?
    lenka_bodorova
    Odstupné mať nebude. A dovolenka by sa mu mala preplácať 12 dní. Aj keď teraz nie som si istá, lebo u nás robil od 01.03.2012 a od 2.10.2012 je na PN, koľko dovolenky má mať za minulý rok, za 10 mesiacov by mal mať 21 dní dovolenky.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lenka_bodorova Pozri príspevok
    Odstupné mať nebude. A dovolenka by sa mu mala preplácať 12 dní. Aj keď teraz nie som si istá, lebo u nás robil od 01.03.2012 a od 2.10.2012 je na PN, koľko dovolenky má mať za minulý rok, za 10 mesiacov by mal mať 21 dní dovolenky.
    PN-ka v roku 2012 netrvala 100 prac.dní, dovolenku z tohto titulu mu nekrátiš. Bude mať nárok na 10/12 ročného nároku.

    Práve sa "doťahujem" so SP vo veci odobratia výplaty nemocenského u dlhodobo PN zamestnanca, ktorému bolo vyplatené odstupné a náhradaza nevyčerpanú dovolenku. Preto mu radšej na 16.2. vykáž čerpanie dovolenky a ostatnú mu preplať. Pracovný pomer ukonči dňom 16.2.2013

    Ukončenie PN aj pracovného pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.