Zavrieť

Porady

Môžem mať ako SZČO príjem popri poberaní materského v roku 2013?

Som SZČO podľa zákona o advokácii a v roku 2013 mi vznikne nárok na materské (bola som aj DNP), môžem mať popri jeho poberaní aj nejaký príjem? Mám totiž vo viacerých prípadoch dohodnutú mesačnú paušálnu odmenu bez ohľadu na objem vykonanej práce. V prípade potreby mi advokátske predpisy dávajú možnosť sa zastúpiť iným advokátom, avšak v takomto prípade mu odmenu vyplácam ja, potom čo ju mne uhradí klient. Tzn. že peniaze aj tak musia prejsť cez môj účet.
Budem veľmi rada ak mi poviete svoj názor, každý mi totižto hovorí niečo iné
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    hudinka Pozri príspevok
    Som SZČO podľa zákona o advokácii a v roku 2013 mi vznikne nárok na materské (bola som aj DNP), môžem mať popri jeho poberaní aj nejaký príjem? Mám totiž vo viacerých prípadoch dohodnutú mesačnú paušálnu odmenu bez ohľadu na objem vykonanej práce. V prípade potreby mi advokátske predpisy dávajú možnosť sa zastúpiť iným advokátom, avšak v takomto prípade mu odmenu vyplácam ja, potom čo ju mne uhradí klient. Tzn. že peniaze aj tak musia prejsť cez môj účet.
    Budem veľmi rada ak mi poviete svoj názor, každý mi totižto hovorí niečo iné
    SP nemá zákonnú povinnosť kontrolu szčo a ich fakturácie, resp. príjmu cez PN či MD........
    pri RP je to už iné.......

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    hudinka Pozri príspevok
    Mohli by ste mi pripadne uviesť príslušné ustanovenia predpisov SP?Ďakujem!
    jedným je zákon č. 461/2003 v pl. znení......

    hudinka je offline (nepripojený) hudinka

    hudinka
    Ďakujem, to ešte viem, avšak právo SP nie je mojou doménou a preto sa v ňom neviem pohybovať. Mala som na mysli konkretne §§.

    Môžem mať ako SZČO príjem popri poberaní materského v roku 2013?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.