Zavrieť

Porady

zmena paušálnych 40% nákladov

5 rokov som si odpočítavala z príjmu 40% paušálne náklady, po zmene zákona o dani z príjmu by bolo výhodnejšie pre mňa odpočítavať reálne náklady. Ako je možné prejsť na takéto účtovanie?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    sestra Pozri príspevok
    5 rokov som si odpočítavala z príjmu 40% paušálne náklady, po zmene zákona o dani z príjmu by bolo výhodnejšie pre mňa odpočítavať reálne náklady. Ako je možné prejsť na takéto účtovanie?
    Ďakujem.
    Tak na to, že budeš prechádzať na účtovanie skutočných nákladov si mala myslieť už počas roka 2012, pretože musíš mať bločky, čiže N, ktoré súvisia s Tvojím podnikaním. A čo sa týka prechodu na účtovanie skutočných nákladov, jednoducho len naúčtuješ všetky príjmy a výdavky.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    mondes Pozri príspevok
    Tak na to, že budeš prechádzať na účtovanie skutočných nákladov si mala myslieť už počas roka 2012, pretože musíš mať bločky, čiže N, ktoré súvisia s Tvojím podnikaním. A čo sa týka prechodu na účtovanie skutočných nákladov, jednoducho len naúčtuješ všetky príjmy a výdavky.
    podla zadania chce prejst az po zmene cize od 1.1.2013.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    mondes Pozri príspevok
    Tak na to, že budeš prechádzať na účtovanie skutočných nákladov si mala myslieť už počas roka 2012, pretože musíš mať bločky, čiže N, ktoré súvisia s Tvojím podnikaním. A čo sa týka prechodu na účtovanie skutočných nákladov, jednoducho len naúčtuješ všetky príjmy a výdavky.
    .... a to už načo? veď na skutočné plánuje presjť od 1.1.2013

    sestra je offline (nepripojený) sestra

    neviem sestra
    Chcem prejsť na skutočné náklady až od 1.1.2013 a zaujímalo by ma, či nebudem musieť prerábať všetky minuloročné daňové priznania, alebo či zmenu mám oznámiť DÚ. Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sestra Pozri príspevok
    Chcem prejsť na skutočné náklady až od 1.1.2013 a zaujímalo by ma, či nebudem musieť prerábať všetky minuloročné daňové priznania, alebo či zmenu mám oznámiť DÚ. Ďakujem.
    Nebudeš musieť prerábať DP ani zmenu oznamovať DP, jednoducho v novom DP túto novú skutočnosť uvedieš.

    zmena paušálnych 40% nákladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.