Zavrieť

Porady

Dodatočné DP za IV.Q.2005

Ak podám dodatočné daňové priznanie za IV.Q.2005 v marci 2006 / zabudla som tam započítať jednu odoslanú faktúru, čím sa mi zvýši daňová povinnosť/ neviete účtuje daňový úrad za takéto dodatočné daňové priznanie pokutu popr.nejaké penále?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    IVEB
    Ak podám dodatočné daňové priznanie za IV.Q.2005 v marci 2006 / zabudla som tam započítať jednu odoslanú faktúru, čím sa mi zvýši daňová povinnosť/ neviete účtuje daňový úrad za takéto dodatočné daňové priznanie pokutu popr.nejaké penále?
    Ano, zákon 511 o správe daní § 35 ods.3 cca 4,5% x dodatočná daň

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ale môžeš požiadať o odpustenie, úľavu, rozhodnutie má dokonca odkladný účinok.

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Jedná sa o rozdiel len 133 Sk oproti pôvodnému daňovému priznaniu , čiže tá pokuta by nepresiahla výšku 500 Sk , čo v zmysle § 35 ods.16 sa ani neuloží. Samozrejme ak som to dobre pochopila t.j. 4,5% x 133 Sk .

    Čiže aj napriek tejto malej chybe mám predsa podať to DDP alebo nechať to tak? Ale asi by som nemala špekulovať a predsa podať to DDP. Čo vy na to ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zákon hovorí, že musíš podať. Rozhodnutie jena tebe.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    IVEB
    Jedná sa o rozdiel len 133 Sk oproti pôvodnému daňovému priznaniu , čiže tá pokuta by nepresiahla výšku 500 Sk , čo v zmysle § 35 ods.16 sa ani neuloží. Samozrejme ak som to dobre pochopila t.j. 4,5% x 133 Sk .

    Čiže aj napriek tejto malej chybe mám predsa podať to DDP alebo nechať to tak? Ale asi by som nemala špekulovať a predsa podať to DDP. Čo vy na to ?
    Je to na vás. Zákon 511 vám síce ukladá povinnosť podať dodatočné priznanie ale vy sa pri kontrole môžete tváriť že ste o tom nevedeli. Pri kontrole vám vyrubí pokutu 2x väčšiu=9% x 133 , čo je stále menej ako 500. Ak to risknete tak prídete cca o menej ako 10Sk ak vám nájdu aj iné chyby.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ja osobne by som radšej podala dodatočné daňové priznanie. Keď by aj nešlo o pokutu z daňového úradu, ako vyriešite inventarizáciu účtu 343? Aj tam sa budete tváriť, že o tom neviete?
    Ja viem, smiešna čiastka. Osobne však pri inventarizácii 343 hľadám a drobné rozdiely do 1 Sk...

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Vďaka za odpovede , ja si tiež myslím , že by som mala podať DDP , veď tá pokuta by bola smiešna to je pravda . Mňa skôr zaujímal Váš názor resp. aká je prax ako sa stavajú daňové úrady k takým daňovníkom , ktorí podávajú DDP napr. aj častejšie , či aj pri takých drobných chybách okamžite štartujú na kontrolu ? / nemám obavy z kontroly , zatiaľ som ju ešte nemala a to od r. 1998 , od kedy podnikám , takže vlastne ani neviem v praxi čo ma čaká /

    Vidíte v tejto súvislosti ma napadla ešte jedna otázka , ktoré roky sú oprávnené daňové úrady kontrolovať spätne. Tuším niekde bolo uvedené , že je to 5 rokov naspäť od roka ktorého sa týkajú. Čiže v roku 2006 by to boli roky 2001,2002,2003,2004,2005 alebo aj staršie? Čo vy na to ?

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    IVEB
    Vďaka za odpovede , ja si tiež myslím , že by som mala podať DDP , veď tá pokuta by bola smiešna to je pravda . Mňa skôr zaujímal Váš názor resp. aká je prax ako sa stavajú daňové úrady k takým daňovníkom , ktorí podávajú DDP napr. aj častejšie , či aj pri takých drobných chybách okamžite štartujú na kontrolu ? / nemám obavy z kontroly , zatiaľ som ju ešte nemala a to od r. 1998 , od kedy podnikám , takže vlastne ani neviem v praxi čo ma čaká /

    Vidíte v tejto súvislosti ma napadla ešte jedna otázka , ktoré roky sú oprávnené daňové úrady kontrolovať spätne. Tuším niekde bolo uvedené , že je to 5 rokov naspäť od roka ktorého sa týkajú. Čiže v roku 2006 by to boli roky 2001,2002,2003,2004,2005 alebo aj staršie? Čo vy na to ?
    Osobne som mala pred 2 rokmi pripad, ze firma bola mesacnym platitelom DPH a na takmer kazdy mesiac som davala 4 dodatocne danove priznania. Na kontrolu neprisli... Ja by som sa nejako nebala podavania dodatocnych danovych priznani. Je to sice robota naviac, ale vzdy to radsej urobim, hoci mi vychadza uplatnit dodatocne odpocet napriklad aj na 50,- Sk.

    Nie som si 100% istá, ako je to s tou kontrolou, ale myslím, že je to tak, že tú lehotu 5 rokov berieš od skončenia zdaňovacieho obdobia, v ktorom bolo podané daňové priznanie za príslušný kalendárny rok. Takže napr. rok 1999 si podávala daňové priznanie v roku 2000, takže 5 ročná lehota uplynie skončením roku 2005. Takže to by mi vychádzalo, že v tomto roku Ti môžu kontrolovať ešte aj rok 2000.

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    VĎAKA za odpoveď , ale vzhľadom k tomu , že som ešte nepodávala DDP , predpokladám , že to DDP vypíšem tak ako má byť správne a v kolonke č.35 Rozdiel oproti podanému daňovému priznaniu napíšem ,ak som mala odviesť o 133 Sk viac znamienko + ? t.zn. , že vlastná daňová povinnosť je vyššia. Dobre to chápem?

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    IVEB
    VĎAKA za odpoveď , ale vzhľadom k tomu , že som ešte nepodávala DDP , predpokladám , že to DDP vypíšem tak ako má byť správne a v kolonke č.35 Rozdiel oproti podanému daňovému priznaniu napíšem ,ak som mala odviesť o 133 Sk viac znamienko + ? t.zn. , že vlastná daňová povinnosť je vyššia. Dobre to chápem?
    Áno, chápeš to dobre.

    EPk je offline (nepripojený) EPk

    EPk
    Prosím Vás, neviete mi poradiť, aký konštantný symbol sa dáva pri úhrade nedoplatku z dodatočného DP k DPH? Neviem, ktorý si mám vybrať:
    1144 platba bežná, preddavok na daň
    1344 doúčtovanie daní za predchádzajúce zdaňovacie obdobie
    1744 vyúčtovanie dane za posledné zdaňovacie obdobie DPFO a DPPO
    1944 zúčtovanie rozdielov preddavkov dane z príjmu zo závislej činnosti, dane vyberanej zrážkou a zabezpečení dane
    2144 dodatočne vyrubená daň
    3344 sankčný úrok, penále
    5144 zvýšenie dane
    5344 nadmerný odpočet
    5944 zvýšenie dane -daňová inšpekcia
    6144 dodatočná platba z daňovej inšpekcie
    6344 pokuta z kontroly
    6544 pokuta zo správy
    6744 pokuty vyrubené daňovou inšpekciou
    7144 sankčný úrok z daňovej inšpekcie
    7344 úrok pri odklade platenia
    7544 exekučné náklady

    7944 blokové pokuty vyrubené daňovým úradom
    8144 platba (účtovaná súčasne s predpisom)

    EPk je offline (nepripojený) EPk

    EPk
    [quote=EPk]Prosím Vás, neviete mi poradiť, aký konštantný symbol sa dáva pri úhrade nedoplatku z dodatočného DP k DPH? ]

    Dovolala som sa na DU v LM a povedali mi 1544, to je konšt. symbol v ich číselníku.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    [quote=EPk]
    EPk
    Prosím Vás, neviete mi poradiť, aký konštantný symbol sa dáva pri úhrade nedoplatku z dodatočného DP k DPH? ]

    Dovolala som sa na DU v LM a povedali mi 1544, to je konšt. symbol v ich číselníku.
    je to 1144

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Ja som v novembri 2005 podávala 5 dodatočných daňových priznaní /sme mesačný plátci/, lebo som zabudla odviesť DPH z rozdaného tovaru. Ešte dodnes som za ne nedostala žiadny výmer ani pokutu.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    SDC Bratislava, s.r.o.
    Ja som v novembri 2005 podávala 5 dodatočných daňových priznaní /sme mesačný plátci/, lebo som zabudla odviesť DPH z rozdaného tovaru. Ešte dodnes som za ne nedostala žiadny výmer ani pokutu.
    Oni to určite vyrubia aj podlhšom období (viem z vlastných skúností)

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Takže ešte raz na ujasnenie pri Dotatočnom DP sa uvádza KŠ taký istý ako pri riadnom DP t.j. 1144 ? / niekte vyššie je uvedený KŠ 1544 a taký ani v čísleníku nie je/

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    IVEB
    Takže ešte raz na ujasnenie pri Dotatočnom DP sa uvádza KŠ taký istý ako pri riadnom DP t.j. 1144 ? / niekte vyššie je uvedený KŠ 1544 a taký ani v čísleníku nie je/
    Ano. nám tie čísla poslali z DU
    1144 na obe DP
    Naposledy upravil ALBO : 12.03.06 at 19:12

    Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

    Katka2
    Ak podávam DDP k DPH, na riadok 23 sa čo píše?
    Ak v pôvodnom DP bol základ dane väčší alebo menší pri zdaniteľných obchodoch /riadok 01/, tam píšem ten rozdiel?
    Či to je o niečom úplne inom?
    Poradíte?

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Úplne o niečom inom. Odpovedané už bolo aj v inej otázke - na r. 23,24 idú Tebou vystavené dobropisy a ťarchopisy...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.