Zavrieť

Porady

SHR PESTOVATE A CHOVATEL

CHCEM PREDáVAť SVOJE VYROBKY NA TRHU AKO AJ ZELENINU AKO AJ SLANINU KLOBASI.PODOBNE AKO SA PREDáVA Z DVORA .POTREBUJEM KASU ALEBO NIAKé INé POVOLENIE.DAKUJEM.E MAIL FURJESLAJOS@ZOZNAM.SK
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    671130 Pozri príspevok
    CHCEM PREDáVAť SVOJE VYROBKY NA TRHU AKO AJ ZELENINU AKO AJ SLANINU KLOBASI.PODOBNE AKO SA PREDáVA Z DVORA .POTREBUJEM KASU ALEBO NIAKé INé POVOLENIE.DAKUJEM.E MAIL FURJESLAJOS@ZOZNAM.SK
    Ak si registrovaný ako SHR v obci, tak aj môžeš, aj musíš všetko, ako podnikateľ. Teda predávať na trhu, mať registračnú pokladňu, ciachovanú váhu a podať daňové priznanie. Ostatné Ti povedia na trhu, kde budeš chcieť predávať - čo všetko musíš mať. Lebo tam platí trhový poriadok obce, alebo mesta. Ak nie si zapísaný ako SHR, tak z domu môžeš predať ako svoje prebytky. Nemusíš mať registračnú pokladňu, ani ciachovanú váhu. Do 500 Eur tržby nemusíš platiť ani daň, ani podať priznanie. Z tržby nad 500 Eur môžeš odrátať 25% a z rozdielu už platíš daň 19%.

    Marooss je offline (nepripojený) Marooss

    Marooss
    Dobry den,
    Chcem si to upresnit.
    Ked sa zaregistrujem ako SHR tak musim si viest uctovnictvo, mat pokladnu a podavat danove priznanie aj ked budu moje prijmi mensie ako 500e rocne?
    Musim mat pokladnu?, nestaci ked budem vydavat faktury a tie si odkladat a potom ich dam do DP.
    Ake vyhody ma potom cinnost SHR? ked musim vsetko robit ako na zivnost podnikatel. Ked predavam z domu ako prebytky, tak to nemozem predavat napr. inym podnikatelom (obchodom). A to by som ja chcel sem tam predavat do nejakeho obchodu.
    Ja mam na plane pestovanie zeleniny a nasledne z nej vyrabat nejake produkty (stavy, musty atd..)
    Dakujem za odpoved.

    SHR PESTOVATE A CHOVATEL

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.