Zavrieť

Porady

Kredity za rigoroznu skusku vykonanu po 1.1.2012

Som kvalifikovaným ucitelom na gymnaziu (som zamestnany na dobu urcitu). Dna 17.10.2012 som vykonal rigoroznu skusku.

Ked som chcel poziadat o pridelenie kreditov na strednej skole kde ucim (podla zakona 390/2011, § 61a, odsek 10), bolo mi povedane, ze na tieto kredity nemam narok, pretoze som tak neurobil do 31. decembra 2011. Tento datum je sice uvedeny v spominanom odseku, ale podla mna sa vztahuje na neuznanie rig. skusky ako 1. atestacie a nie na vykonanie rigoroznej skusky samotnej.

K dnesnemu datumu mam 17 rokov praxe a absolvovanu 1. kvalifikacnu skusku (v roku 1999).

Je moja poziadavka na priznanie kreditov za vykonanie rigoroznej skusky opravnena alebo nie?

dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Tvoja požiadavka nie je oprávnená, pretože ty si vykonal rigorozku 17.12.2012. tebou citovaný odstavec a § jasne hovorí, že od 01.01.2012 možno prideliť kredity za v odstavci uvedené skúšky ak zamestnanec splňa 3 roky pegagogickej praxe a ak mu za tieto skúšky uznaná do 31.12.2011 prvá atestácia.

    Ale skús sa pozrieť na § 47a ods5. zákona 390/2011 a žiadať o priznanie kreditov podľa tohto §.

    Je to síce podobné ako § 61a ods. 10 - ale tento § už nie je prechodné ustanovenie a tak by ti to malo prejsť _

    Kredity za rigoroznu skusku vykonanu po 1.1.2012

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.