Zavrieť

Porady

Nájomná zmluva s rodičmi na kaderníctvo

Mám živnosť ako kaderníčka a robila som to normálne na jednej prevádzke, teraz mám záujem s tým skončiť a venovať sa tejto práci, ale takým spôsobom, že budem chodiť za ľuďmi k ním domov a tam vykonávať svoju prácu.Nakoľko som mala príspevok z úradu práce a ešte stále mi trvá, potrebujem im dodať nájomnú zmluvu a tu chcem mať na svojom mieste podnikania, čo je moja domáca adresa. Len by som chcela poradiť ako mám spísať nájomnú zmluvu s rodičmi. Podotýkam, že nemám v úmysle doma pracovať, ale naozaj chodiť za ľuďmi k ním domov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Tvoje rozhodnutie má viacero rovín:
    -1 treba odhlásiť prevádzku na živnostenskom a tým pádom Ti prestáva platiť prevádzkový poriadok k tejto prevádzke. Bez prevádzkového schváleného hygienou, nesmieš podnikať.
    -2 u rodičov si musíš zriadiť takzvanú prípravovňu, musí to byť samostatná miestnosť spĺňajúca všetky možné aj nemožné požiadavky hygieny. K tejto prípravovni a výjazdom z nej treba spraviť nový prevádzkový poriadok a dať si ho schváliť na hygiene.
    3- registračnú pokladňu, ktorú máš zaregistrovanú na DÚ na prevádzku odhlásiť, dať prefiškalizovať a prihlásiť na DÚ, ako prenosnú pokladňu.
    4-s rodičmi stačí, ak spíšeš zmluvu o výpožičke, teda nie nájomnú zmluvu, aby nemali problémy, že prenajímajú časť nehnuteľnosti. (aj keď do nejakej čiastky je nájom oslobodený)


    Takýto by mal byť základný postup. Ono to nie je také ľahké, že zruším prevádzku a urobím si inde novú bez problémov s úradmi. Tu sme na Slovensku.

    hlava1 je offline (nepripojený) hlava1

    hlava1
    Tak prvé tri kroky poznám, už som ich kedysi absolvovala, len ide mi o ten posledný, že sa bojím, či by mi úrad práce prijal aj tú zmluvu o výpožičke, namiesto tej nájomnej zmluvy.

    Nájomná zmluva s rodičmi na kaderníctvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.