Zavrieť

Porady

Odpisy

Stavebník kúpil od viacerých ľudí trubky a dosky, z ktorých stavia lešenia. Každý nákup je menší ako 1700€ ale keď to spočítam tak je to takmer 10000€.Postupne sa jednotlivé časti opotrebujú tak ich musí vyhodiť a kúpiť ďalšie. Môžem každý jednotlivý nákup dať rovno do spotreby alebo to musím spočítať a odpisovať?Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

    ladyrs
    zaradiť to ako stavebné lešenie a odpisovať

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    hnuteľný majetok aj s menšou hodnotou ak sa nespotrebuje v priebehu roka je vhodné zaradiť do odpisového plánu a dokonca v niektorých prípadoch aj s nulovou zostatkovou hodnotou ho ponechať v majetku,(komplet lešenie )
    hnuteľný majetok ktorý sa behom roka spotrebuje alebo sa dá priamo do spotreby (dosky, napr klince a pod tie predsa nebudeš zaraďovať do technického zhodnotenia teda do nespotrebovávaného majetku )

    Topas je offline (nepripojený) Topas

    Topas
    Aprilia Pozri príspevok
    Niektoré trubky a dosky sa v behom roka opotrebujú tak sa musia vyhodiť a zas dokúpiť nové.To mám každý rok potom meniť vstupnú hodnotu?
    Ak obstaráš hmotný majetok, zaradíš ho a odpisuješ. Následne môžeš mať buď technické zhodnotenie, alebo opravu majetku. Odporúčam prečítať § 22 - 29 zákona o dani z príjmu http://www.porada.sk/t199411-zakon-o...12-2012-a.html. V tvojom prípade ide o opravu a účtuješ to do nákladov. Oprava je keď meníš opotrebované alebo poškodené časti. V odpisovaní pokračuješ bez zmeny.

    Topas je offline (nepripojený) Topas

    Topas
    Určite by som to zrátala a odpisovala. Opravy lešenia (výmenu dielov) by som účtovala do nákladov.

    Aprilia je offline (nepripojený) Aprilia

    Aprilia
    Niektoré trubky a dosky sa v behom roka opotrebujú tak sa musia vyhodiť a zas dokúpiť nové.To mám každý rok potom meniť vstupnú hodnotu?

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Aprilia Pozri príspevok
    Niektoré trubky a dosky sa v behom roka opotrebujú tak sa musia vyhodiť a zas dokúpiť nové.To mám každý rok potom meniť vstupnú hodnotu?
    aj pneumatiky na aute meníš a hodnotu neupravuješ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.