Zavrieť

Porady

Daň z príjmu - nezamestnany, dôchodca

Pracovala som do apríla 2012, následne som bola evidovaná na UPSVaR a od novembra som na predčasnom dôchodku. Pri podávani DP dávam iba príjmy zo zamestnania, alebo treba aj príjmy z dávok nezamestnanosti a dôchodok??? Na aké obdobie si môžem uplatniť odpočitateľnú časť? Iba na prve 4 mesiace alebo cely rok? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dávka v nezamestnanosti, ani dôchodok nie je zdanitelný príjem. Neuvádza sa v DP. Máš nárok na uplatnenie ročnej NČZD. (platí pree rok 2012, ak ti bol priznaný star.dôchodok, v roku 2013 si už NČZD uplatniť nemôžeš, resp. len vo výške rozdielu medzi ročnou NČZD a vyplateným SD)

    Akú hrubú mzdu si mala vyplatenú do apríla ? Mala si zrazenú daň ?

    Isabell je offline (nepripojený) Isabell

    Isabell
    Hrubý príjem 7222 €, daň 995€
    Je treba doložiť k DP okrem potvrdenia o prijme od zamestnávateľa aj potvrdenie o evidencii na UPSVaR a rozhodnutie o dôchodku?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Isabell Pozri príspevok
    Hrubý príjem 7222 €, daň 995€
    Je treba doložiť k DP okrem potvrdenia o prijme od zamestnávateľa aj potvrdenie o evidencii na UPSVaR a rozhodnutie o dôchodku?
    K DP (typ A) prikladáš len kópiu potvrdenia o príjme od zamestnávateľa. budeš mať preplatok

    Daň z príjmu - nezamestnany, dôchodca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.