Zavrieť

Porady

SZČO bez živn. oprávnenia

Ahojte poraďáci, chcela by som Vás poprosiť o radu, aký je rozdiel v účtovníctve u SZčO so živnostenským oprávnením a SZčO bez živn. oprávnenia (napr. fin. poradca - osvedčenie NBS)? Môže napr. vystavovať faktúru a podobné veci? Aký predpis to najviac upravuje? Je lepšie si živnosť založiť? Ďakujem. Pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ekon_odd Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, chcela by som Vás poprosiť o radu, aký je rozdiel v účtovníctve u SZčO so živnostenským oprávnením a SZčO bez živn. oprávnenia (napr. fin. poradca - osvedčenie NBS)? Môže napr. vystavovať faktúru a podobné veci? Aký predpis to najviac upravuje? Je lepšie si živnosť založiť? Ďakujem. Pekný deň.
    Pozrite si túto tému a veľa Vám napovie http://www.porada.sk/t150142-viazany...ml#post1545628

    seven2 je offline (nepripojený) seven2

    Blanka ,účtovníčka seven2
    ŽL netreba,stačí mandátna zmluva...dú by mu mal vystaviť DIČ...sú na to osobitné predpisy,ktoré nevyžadujú založenie živnosti ale fakturovať dotyčná osoba môže

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ekon_odd Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, chcela by som Vás poprosiť o radu, aký je rozdiel v účtovníctve u SZčO so živnostenským oprávnením a SZčO bez živn. oprávnenia (napr. fin. poradca - osvedčenie NBS)? Môže napr. vystavovať faktúru a podobné veci? Aký predpis to najviac upravuje? Je lepšie si živnosť založiť? Ďakujem. Pekný deň.
    majú rovnaké postavenie ... szčo.
    A táto činnosť sa ani nemôže robiť podľa živnostenského zákona!
    za svoju činnosť ale asi dostáva zaplatené rovno na účet .. či ?? na základe zmluvy s poisťovňou.
    Naposledy upravil Katy a R : 16.01.13 at 17:05

    ekon_odd je offline (nepripojený) ekon_odd

    ekon_odd
    Ide asi o to, že dotyčný fin. poradca, robí pre ľudí aj školenia o produktoch, a vrámci toho by mohol fakturovať služby, ale to podľa mňa už potrebuje asi živnosť, či? Ďakujem moc za radu, neviem k tomu nájsť žiadne usmernenia, ani na stránke NBS.

    seven2 je offline (nepripojený) seven2

    Blanka ,účtovníčka seven2
    ako hľadám,tak hľadám,stále nič...úplne najlepšie je zavolať na Dú..alebo mailom si vyžiadať stanovisko z B.Bystrice...to je smerodatné

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    seven2 Pozri príspevok
    ako hľadám,tak hľadám,stále nič...úplne najlepšie je zavolať na Dú..alebo mailom si vyžiadať stanovisko z B.Bystrice...to je smerodatné
    tak najlepšie by bolo pozorne prečítať zmluvu s poisťovňou ... tie školenia predpokladám robí v rámci svojej činnosti.

    Ale ak si chce založiť živnosť - napr na nejaké poradenstvo .. tak to urobí raz dva ..

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    ja som robila sprostredkovateľa poistenia na základe sprostredkovateľskej zmluvy, mala som pridelené IČO a DIČ a viedla som si jednoduché účtovníctvo

    ekon_odd je offline (nepripojený) ekon_odd

    ekon_odd
    ahoj mzdarka renca, dakujem za reakciu, ale tým, že si mala pridelené IČO, si to robila teda na živnosť, že? A účtovníctvo si si usmerňovala podľa akého predpisu? dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.