Zavrieť

Porady

davka v hmotnej nudzi

Mam narok na davku v hmotnej nudzi ak mam 25 rokov, prave koncim vysoku skolu (denne 6 rocne studium ) byvam u rodicov aj s priatelom nevlastnim ziadny majetok a nikdy som nemala ziadny prijem a zaroven cakam babatko ktore sa narodi mesiac pred ukoncenim vysokej skoly? priatel je evidovany na urade prace, pracuje na dohodu.viem ze dostanem rodicovsky prispevok moze sa vsak kombinovat aj s davkou v hmotnej nudzi alebo na co este mam narok?
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

tu sú podmienky http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=226
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pp2601 pp2601

pp2601 je offline (nepripojený) pp2601

Poradi mi niekto ci mám náron a DHN.. som nezamestnany, žijem s rodicmi a mam 30 rokov...oplati sa ist vôbec pýtať na UPSVAR??
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pp2601 Pozri príspevok
Poradi mi niekto ci mám náron a DHN.. som nezamestnany, žijem s rodicmi a mam 30 rokov...oplati sa ist vôbec pýtať na UPSVAR??
Odkedy si nezamestnaný ? Nepoberáš dávku v nezamestnanosti ?

Po dovršení veku 25 rokov si posudzovaný samostatne.

Podmienky na priznanie dávky v HN nájdeš tu

http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=226
0 0
pp2601 pp2601

pp2601 je offline (nepripojený) pp2601

ja od 1.decembra 2011...aha cize nebudu posudzovyne osoby ktoré so mnou ziji v jednej domacnosti? hej
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pp2601 Pozri príspevok
ja od 1.decembra 2011...aha cize nebudu posudzovyne osoby ktoré so mnou ziji v jednej domacnosti? hej
Ano, a prečo si si dávku v HN nevybavil skôr ?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

pp2601 Pozri príspevok
ja od 1.decembra 2011...aha cize nebudu posudzovyne osoby ktoré so mnou ziji v jednej domacnosti? hej
Nie nebudú s tebou posudzovaný rodičia. Dávka v hmotnej núdzi s príspevkom na zdrav. starostlivosť je mesačne 62,50 eur . Ak vlastníš časť nehnuteľnosti môžeš požiadať aj o príspevok na bývanie to je 55,80 eur .
0 0
pp2601 pp2601

pp2601 je offline (nepripojený) pp2601

Bral som podporu v nezamestanosti a potom som si myslel ze mi ju nedaju ..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pp2601 Pozri príspevok
Bral som podporu v nezamestanosti a potom som si myslel ze mi ju nedaju ..
Pracuješ na dohodu ?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

pp2601 Pozri príspevok
Bral som podporu v nezamestanosti a potom som si myslel ze mi ju nedaju ..
Spätne ti nedajú ... ak požiadaš ešte dnes tak Ti vyplatia dávku už za január. Ak požiadaš zajtra tak prvá dávka ti príde v marci za február.
0 0
pp2601 pp2601

pp2601 je offline (nepripojený) pp2601

Aha a spätne to uz asi nespravia ze??
0 0
pp2601 pp2601

pp2601 je offline (nepripojený) pp2601

Nepracujem vobec......aha no tak som si to ja posral mam smolu ze som sa potom skor nepýtal.. ale ja som si nebol isty ze ako to oni posudzujuu
0 0
pp2601 pp2601

pp2601 je offline (nepripojený) pp2601

Ale oni zistuju vsetko co clovek ma nie?...a ja vlastnim svoje osobne auto
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pp2601 Pozri príspevok
Ale oni zistuju vsetko co clovek ma nie?...a ja vlastnim svoje osobne auto
čítal si príspevok č. 4 ? Ak splňaš podmienky pre vznik nároku, tak o dávku požiadaj. Ak nesplňaš a nepracuješ, bohužial, musia ťa "živiť" rodičia, alebo žiť z úspor
0 0
pp2601 pp2601

pp2601 je offline (nepripojený) pp2601

myslis to co si mi poslal tie podmienky?
0 0
pp2601 pp2601

pp2601 je offline (nepripojený) pp2601

ja si myslim ze by mi to nedali keby doslo k tomu ze vlastni motorove vozidloo
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pp2601 Pozri príspevok
ja si myslim ze by mi to nedali keby doslo k tomu ze vlastni motorove vozidloo
Od občana nemožno požadovať predaj alebo prenájom:
· nehnuteľnosti, ktorú užíva na primerané trvalé bývanie,
· poľnohospodárskej pôdy a lesnej pôdy, ktorú užíva pre svoju potrebu,
· hnuteľnej veci, ktorá tvorí nevyhnutné vybavenie domácnosti, alebo na ktorú sa poskytla jednorazová dávka v hmotnej núdzi alebo peňažný príspevok na kompenzáciu sociálnych dôsledkov ŤZP,
· hnuteľnej veci, ak by bol v rozpore s dobrými mravmi
· motorového vozidla, ktorého je držiteľom alebo vlastníkom a využíva ho na individuálnu prepravu z dôvodu ťažkého zdravotného postihnutia,
· motorového vozidla, ktorého hodnota podľa odborného stanoviska vyhotoveného znalcom alebo faktúry o kúpe motorového vozidla vyhotovenej osobou, ktorej predmetom činnosti je výroba, predaj alebo distribúcia motorových vozidiel, nie je vyššia ako 35-násobok sumy životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu ustanovenej osobitným predpisom,
· motorového vozidla, ktoré je podľa technického preukazu staršie ako 10 rokov.


Písal si v inej téme o zníženej sadzbe zdr.poistenia - na to auto si dostal príspevok z UPSVaR
1 0
pp2601 pp2601

pp2601 je offline (nepripojený) pp2601

nedostal som ziadn prispevok na autoo
0 0
pp2601 pp2601

pp2601 je offline (nepripojený) pp2601

Presne ako som tu napisal.. bol som sa na to pýtať a asi mi to nedaju lebo vlastným motorove vozidlo...som hovoril ze to tak je ked clovek niečo ma ze to podla toho aj posudzuju a nedaju mu nicc
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

pp2601 Pozri príspevok
Presne ako som tu napisal.. bol som sa na to pýtať a asi mi to nedaju lebo vlastným motorove vozidlo...som hovoril ze to tak je ked clovek niečo ma ze to podla toho aj posudzuju a nedaju mu nicc
veď všetky podmienky máš v prísp č. 2 - a konkrétne o aute ti aj Veronika napísala ..
0 0
pp2601 pp2601

pp2601 je offline (nepripojený) pp2601

Som tam bol osobne a tak mi to povedali ako som napisal .. takze to tak fungujee..
0 0
Načítať ďalšie