Zavrieť

Porady

Nakup a uctovanie stravnych listkov v JU-SZCO bez zamestnancov.

Dna 21.1.2013 objednam 300 ks SL v nom. hodnote á 3,-E. 22.1.2013 na zaklade pred. Fa uhradim 900 + 5 E. V PD zauctujem 5E ako vydavok na prev. reziu a 900E na priebeznu pol.
Na konci mesiaca jan. v PD zauctujem prijem z priebeznej pol. do pokladne v objeme ako nasobok 4E a poctu prac. dni od 21.1.13 . Nasledne vydavkovym dokladom z pokladne zauctujem ako vydavok na prev. reziu a zaroveň uhradim zavazok za stravne v mes. januari.
Je to tak OK ?
Mozem uctovat maximalnu hodnotu stravneho teda 4,-/den, aj ked som nakupil SL v nominali 3,-E ?
Dakujem za info a zaroven sa ospravedlnujem za moznu naivitu otazky , ktora prameni z toho ze nie som uctovnik a som tu prvy krat.
Naposledy upravil patre : 21.01.13 at 21:14
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    junes je offline (nepripojený) junes

    junes
    Pokiaľ viem, môžeš si dať do nákladov len nominálnu hodnotu vyrazenú na lístku, t.j. 3,- E a ja to robím tak, že 900,- Eur (hodnotu SL) účtujem cez priebežné položky naraz všetkých 300 ks do pokladne a na konci mesiaca dám z pokladne výdavok - spotreba v počte SL podľa odpracovaných dní.

    patre je offline (nepripojený) patre

    patre
    Vdaka a dovolim si este jeden dopyt:
    Ako SZCO pocas pracovnych ciest aj v sobotu vykonavam terenny prieskum za ucelom eventualneho prenajmu pozemkov. Mozem uctovat prac. cesty aj v dnoch prac. pokoja, ked jediny doklad z danej prac. cesty mam doklad o nakupe pohonnych hmot. Cca 60-70% z tychto prac. ciest neprinesie efekt, resp. jednania o prenajme su neuspesne a naviac tieto jednania su s fiyz. osobami. Iny doklad potvrdzujuci absolvovanie parc. cesty okr. uctu o nakupe PHM teda nemam.
    1. Mozem len na zaklade dokladu o nakupe PHM vystavit prislusny cestak na prac. cestu ?
    2. Ak ano, plati "1" aj na dni prac. pokoja ?
    Vdaka !

    Nakup a uctovanie stravnych listkov v JU-SZCO bez zamestnancov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.