Zavrieť

Porady

SZČO a účtovanie stravných lístkov

Ahojte Poraďáci. Chcel by som poprosiť o upresnenie ako účtovať stravné lístky pre SZČO (čiže pre mňa) v JÚ. Objednal som si stravné lístky na 3 mesiace. Prišla faktúra. Pridal som sumu do záväzkov, ale ako zaúčtovať do peňažného denníka? Účtujem to ako ceninu, alebo ako VOZD? Treba manipulačný poplatok účtovať osobitne? Určite sa to tu už preberalo, ale filter mi nevyhodil nič použiteľné.

Ďakujem.
peba Tak prosim poradte ako zauctovat: 28.4.2014 som preplatil zalohovu fakturu za 40ks stravne listky v hodnote 4Eur v cene 165,16Eur, potom mi poslali fakturu vystavenu 29.4.2014 na tu istu sumu rozpisanu na Jedalne kupony = Oslobodene zdanitelne plnenie:160EUR, odplata = základ dane 4,30Eur a DPH 0,86EUR.
Takze tych 0,86EUR DPH si nemozem ziadat aby mi vratili, ale celu sumu 165,16 si davam do ostatnych nakladov? Musi sa viest kniha cenin? A tato faktura sa nedostane ani do kontrolného vykazu? Poprosim postup ako cele to zauctovat. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Mne sa podarilo

    http://www.porada.sk/t60940-uctovani...FDch+l%EDstkov

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    pkdesign Pozri príspevok
    Ahojte Poraďáci. Chcel by som poprosiť o upresnenie ako účtovať stravné lístky pre SZČO (čiže pre mňa) v JÚ. Objednal som si stravné lístky na 3 mesiace. Prišla faktúra. Pridal som sumu do záväzkov, ale ako zaúčtovať do peňažného denníka? Účtujem to ako ceninu, alebo ako VOZD? Treba manipulačný poplatok účtovať osobitne? Určite sa to tu už preberalo, ale filter mi nevyhodil nič použiteľné.

    Ďakujem.
    Úhradu faktúry za SL môžeš zaúčtovať:

    1.Do výdavkov NOZD a na konci roka dáš do VOZD-prev.réžia počet stravných lístkov pripadajúcich na odpracované dni v roku.

    2. Do výdavkov OZD - prev.réžia účtuješ celú sumu a upravuješ na konci roka podľa odpracovaných dní.

    3. Dáš do výdavkov OZD - prev. réžia len stravné lístky pripadajúce na jeden mesiac podľa počtu odpracovaných dní.

    Vo všetkých prípadoch eviduješ aj v ceninách.

    Manipulačný poplatok je tiež prev. réžia.
    Naposledy upravil tinaM : 26.10.07 at 21:04

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    tinaM Pozri príspevok
    Úhradu faktúry za SL môžeš zaúčtovať:

    1.Do výdavkov NOZD a na konci roka dáš do VOZD-prev.réžia počet stravných lístkov pripadajúcich na odpracované dni v roku.

    2. Do výdavkov OZD - prev.réžia účtuješ celú sumu a upravuješ na konci roka podľa odpracovaných dní.

    3. Dáš do výdavkov OZD - prev. réžia len stravné lístky pripadajúce na jeden mesiac podľa počtu odpracovaných dní.

    Vo všetkých prípadoch eviduješ aj v ceninách.

    Manipulačný poplatok je tiež prev. réžia.
    Ak szčo vie dokázať, že pracuje aj v So a Ne, tak má nárok na SL aj tieto dni.

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    A ak si plátca DPH, tak nemáš nárok na odpočet DPH zo služby za nákup stravných lístkov, vtedy ide celá suma za služby do nákladov.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    peba Ale do kontorlneho vykazu treba zapisat fakturu s rozpisom na zaklad a DPH, nie?
    Tweety nie, ak nemôžeš uplatniť nárok, dph neide ani do výkazu dph ani do KV
    peba Tak prosim poradte ako zauctovat: 28.4.2014 som preplatil zalohovu fakturu za 40ks stravne listky v hodnote 4Eur v cene 165,16Eur, potom mi poslali fakturu vystavenu 29.4.2014 na tu istu sumu rozpisanu na Jedalne kupony = Oslobodene zdanitelne plnenie:160EUR, odplata = základ dane 4,30Eur a DPH 0,86EUR.
    Takze tych 0,86EUR DPH si nemozem ziadat aby mi vratili, ale celu sumu 165,16 si davam do ostatnych nakladov? Musi sa viest kniha cenin? A tato faktura sa nedostane ani do kontrolného vykazu? Poprosim postup ako cele to zauctovat. Dakujem.
      zbaliť

    SZČO a účtovanie stravných lístkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.