Zavrieť

Porady

Koeficient DPH v druhom roku

Dobrý deň,
potreboval by som poradiť v súvislosti s koeficientom a jeho používanie v druhom roku. V prvom roku som vypočítal koeficient a tento som uplatňoval na 1-3 Q ďalšieho roku na poníženie DPH na odpočet. A moje otázky sú:
- vo štvrtom kvartáli sa vypočíta nový koeficient ? našiel som, že áno.
- a podľa tohoto nového koeficientu sa prepočítava len 4q ? našiel som, že celý rok.
- ak áno, do ktorého riadku v priznaní DPH to zahrniem ? normálne do riadku 20/21 ? toto je v podstate jediná otázka k tomu.
Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

    mizu24
    na konci roka sa vypočíta koeficient na základe všetkých DP z DPH. Ja to robím:

    r. 03 DP DPH za celý rok
    --------------------------------------- = nový koeficient napr. 0,90
    r. 03 DP DPH za celý rok + r. 15 DP DPH za celý rok

    vytlačím si zoznam všetkých FP, ktoré som krátila počas roka koeficientom /v MRP typ 42/ /napr. 945,06 €/ a toto vynásobím novým koeficientom /0,90/. Vyšla mi suma 850,55 €.
    sumu všetkých FP, ktoré som počas roka krátila koeficientom /945,06 €/ vynásobím starým koef., ktorý bol 0,94 = 888,36 €.
    Rozdiel medzi 888,36 - 850,55 = + 37,81 €. /túto sumu odrátame z r. 21 DP DPH za 4.Q 2012.

    Koeficient sa zaokrúhľuje na 2 des.miesta nahor.

    papulisko je offline (nepripojený) papulisko

    papulisko
    dobrý deň ešte raz, vypočítal som nový koeficient a vyšlo mi to tak, že v poslednom štvrťroku sa mi dostane riadok s odpočtom do mínusu. môžem to tam dať aj s mínusovým znamienkom ? vďaka za odpoveď

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    papulisko Pozri príspevok
    dobrý deň ešte raz, vypočítal som nový koeficient a vyšlo mi to tak, že v poslednom štvrťroku sa mi dostane riadok s odpočtom do mínusu. môžem to tam dať aj s mínusovým znamienkom ? vďaka za odpoveď
    áno, ja som to tak podala.

    Koeficient DPH v druhom roku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.