Zavrieť

Porady

Odvod do zdravotnej poistovne z vyhry 14 %, sposob vypoctu ???

Preco sa vyska vyhry nepriratava k danovemu zakladu z ktoreho sa rataju odvody do ZP.
Preco sa z vyhry plati cca 2 nasobny odvod do ZP ako z inych prijmov.(to je ta vasa spravodlivost pan Mihal)
Vie to niekto prosim rozumne vysvetlit.najlepsie keby to vysvetlil pan Mihal,ktory za tym predpokladam je.
s pozdravom byvaly volic SAS

Zamerne to davam do rubriky ostatne dane
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    M7771 je offline (nepripojený) M7771

    M7771
    Ano uz som to nasiel na stranke min. zdravotnictva.V zakone o zdravotnom poisteni neviem najst ako sa rata vymeriavaci zaklad pre zdravotne poistenie z vyhry(nie som uctovnik).
    Zaraza ma ale to preco nie je vymeriavaci zaklad z prijmov rovnaky(ved to bol Mihalov zamer, teda aspon to tak vysvetloval aby sa odvody na poistne platili zo vsetkych prijmov rovnako.
    Takze znova opakujem, SAS ktoru som uz 2 x volil viac volit nebudem.(hlavne pre tuto akoze Mihalovu spravodlivost)
    Braňo asi si nepostrehol, že návrhy SAS neboli neboli minulou vládou prijaté vrátane superhrubej mzdy.

    Odvod do zdravotnej poistovne z vyhry 14 %, sposob vypoctu ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.