Zavrieť

Porady

hmotnosť auta

dobry den mam nakladne vozidlo ford transit,kategoria N1 a neviem z techničaku aku mam dat hmotnost ked prevádzkova hmotnosť je 1673 kg,najvacsia pripustna celková hmotnost 2900 kg a najvacsia prípustná motnost jazdnej supravy 4100 kg prosím poradte, inak ja stale čitam zakony a k tej otazke ak podnikateľ bude využívať v roku 2013 na podnikanie na Slovensku auto s českou špz,teda registrované v čechach si myslim že ho môže využivať na podnikanie len nezaplatí dan z motorových vozidiel ale nakupy phl,opravy môže mať v nakladoch nie? pisala som otázku i na danové riaditelstvo ale zatial mi neodpovedali,budem rada ak poradí niekto dakujem moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    no, neviem, v ost.príspevkoch sa píše najvačšia prípustná celková hmotnosť z r.32 osvedčenia o evidencii

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    A zasa som to iba skopirovala, nie je to z mojej hlavy:

    Toto som našla na Porade od jednej poraďačky:


    Tak som sa dopatrala aj teraz na stranke www.drsr.sk su otazky a odpovede ohľadne vypĺňania DPk dani z MV, a preto opravujem predchadzajucu informaciu:
    22. Otázka:
    V doklade nákladného motorového vozidla je uvedená prevádzková hmotnosť a najväčšia
    prípustná celková hmotnosť. Ktorá hmotnosť je rozhodujúca pri vyplňovaní daňového
    priznania?
    Odpoveď:
    Od účinnosti zákona č. 725/2004 Z.z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na
    pozemných komunikáciách v znení neskorších predpisov (1.3.2005) bol technický preukaz
    nahradený osvedčením o evidencii. Na rozdiel od technických preukazov, osvedčenia o
    evidencii neobsahujú údaje v členení zhodnom s technickým preukazom vozidla, ktoré sú
    potrebné pre stanovenie celkovej hmotnosti vozidla. Pojmy „prevádzková hmotnosť“ riadok
    31, „najväčšia prípustná celková hmotnosť“ riadok 32 a „najväčšia prípustná hmotnosť
    pripadajúca na nápravu“ riadok 33 sa uvádzajú v osvedčení o evidencii. Pre účely určenia
    sadzby dane z motorových vozidiel pri úžitkových vozidlách sa vychádza z údaja uvedeného
    na riadku 32 (najväčšia prípustná celková hmotnosť) osvedčenia o evidencii.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.