Zavrieť

Porady

blok a VPD rôzne zaokrúhlovanie súm

Dobrý deň prajem, pri kontrole pokladni od učtovníčky mi viac krát nesedel základ a DPH na výdajke s blokom.
príklad suma 269,53 s DPH
na výdajke : základ 224,61 €
DPH : 44,92 €

blok: základ 224,60 €
DPH : 44,93 €

Nemali by byť sumy ktoré sú na bloky tie správne ?
Ja viem ak dáme 269,53 / 1,2 = 224,608333 a DPH 44,92166667 po zaokrúhlení nahor 224,61 s 44,92 lenže blok je zaokrúhlený nadol.
Prosím o pomoc som bezradná ako to má byť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Predpokladám ze sa jedná o pokladničnú výdajku ktorou sa prepláca bloček z ECR, tak tá samozrejme musí sedieť s bločkom z ECR, keďže uplatniť /zaúčtovať/ môžem len takú DPH akú mám na daňovom doklade a to je v tomto prípade bloček z ECR. Riešiť tu ale či na konkrétnom bločku má byť DPH 44,92 alebo 44,93 je zbytočná strata času.
    No výdajka kde je účtovný rozpis od účtovníčky. Teda ak účtovníčka a dala inú sumu DPH ako je na bločku a bude náhodou kontrola DÚ a takýchto výdavok mám veľmi veľa nebude s toho problém ? A nemala by sa spraviť opravná DPH ?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    blok, VPD, výdajka, rozpis účtovníčky...

    aj Adiks iba predpokladal, že o čo asi ide, aj ja iba predpokladám a odpovedám: výdajka nie je smerodatná, smerodaný je výstup - bloček z ERP.
    Prepáčte ale čo je ERP ? Dobre teda ak neni smerodatná výdajka ale účtovný rozpis by mal byť rovnaký ako blok nie jeden cent menej a inokedy viac. Myslím,že daňovej kontrole by sa tento rozdiel nepáčil.
    Proste nemala by to účtovníčka opraviť ?

    blok a VPD rôzne zaokrúhlovanie súm

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.