Zavrieť

Porady

samozdanenie

dobry den v novembri 2012 sme uhradili 3000 eur za nakup krmiva českej firme uskutočnila som samozdanenie, dnes mi až veduci povedal,že tovar došiel včera ale len v hodnote 2000 eur,ako teraz postupovať? som z toho na nervy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Podľa mňa ak ti tovar došiel až včera t.j. 23.1.2013 tak k samozdaneniu by malo dôjsť až 15.2.2013. Takže ak si to samozdanila už v niektorom z predchádzajúcich DP k DPH tak by si mala za to obdobie podať opravné DP k DPH aby tam to samozdanenie nefigurovalo.
    Ak si hradila 3000 Eur na základe faktúry, tak žiadaj o zaslanie dobropisu k nedodanému množstvu.

    vanessa2 je offline (nepripojený) vanessa2

    vanessa2
    dodatočné dph pošlem a teraz zaplatili sme v hotovosti 3000 eur tejto českej firme, takže túto sumu budem viesť v jednoduchom účtovníctve na vydavkoch neovplyvnujucich zaklad dane a až v tomto roku 2013 ju dam ako vydavok ovplyvnujúci zaklad dane cez uzavierkové upravy?prosím poradte mi velka vdaka

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Pre tento prípad v sústave JÚ neplatí časové rozlišovanie. Niekedy bol v platnosti § 17 ods. 12 písm b), pozri si prechodné ustanovenia § 52d o presúvaní poskytnutých preddavkoch k plneniu, ale to už neplatí. Takže v roku 2012 by to mal byť výdavok ovplyvňujúci základ dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.