Zavrieť

Porady

riadok 52 - predpokladaná daň

Prosím Vás o radu, mám problém s jedným kamiónom, na ktorom sa vôbec nejazdí, stojí na dvore od 01/2013 /ťahač i náves/ - čaká sa na jeho predaj, je povinnosť platiť DzMV? Ak áno, nie je nejaká úľava na dani, nakoľko sa s ním nevykonáva žiadna činnosť, čo mám teda uviesť do riadku 52. Za rady vopred ďakujem
Naposledy upravil ema71 : 24.01.13 at 15:11
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

kn-alka je teraz online kn-alka

Jarka jméno mé :) kn-alka
ema71 Pozri príspevok
Daňové priznanie podáme, aj preddavky sme zaplatili v plnej sume, len neviem ako teraz ďalej postupovať s tým riadkom 52, nakoľko zatiaľ sa nevyužíva vôbec, čaká sa na jeho predaj, v podnikaní stále je.

Ak ste ho prestali v decembri používať na podnikanie (v majetku môže ostať), treba podať oznámenie o zániku - viď príloha. Oznámenie treba podať do 30 dní, takže ešte ste v temíne.

V DP do riadku 52 v tomto prípade netreba započítať toto auto, keďže 01.01. už nebude používané.

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
ema71 Pozri príspevok
Prosím Vás o radu, mám problém s jedným kamiónom, na ktorom sa vôbec nejazdí, stojí na dvore od 01/2012 /ťahač i náves/ - čaká sa na jeho predaj, je povinnosť platiť DzMV? Ak áno, nie je nejaká úľava na dani, nakoľko sa s ním nevykonáva žiadna činnosť, čo mám teda uviesť do riadku 52. Za rady vopred ďakujem
Ak ho nepoužívate na podnikanie, a z dane ste ho odhlásili, nepodávate za toto vozidlo DP nie ste povinní platiť daň z MV.

ema71 je offline (nepripojený) ema71

ema71
naposledy bolo použité v 12/2012, čakáme na predaj, tak ako by sme mali postupovať s odhlásením

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
ema71 Pozri príspevok
naposledy bolo použité v 12/2012, čakáme na predaj, tak ako by sme mali postupovať s odhlásením
Prečo potom píšeš, že stojí na dvore od 1/2012? Treba si splniť oznamovaciu povinnosť.

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
ema71 Pozri príspevok
to je preklep 01/2013 stojí na dvore, poslednýkrát bolo použité 12/2012
Potom ste povinní podať DP.

ema71 je offline (nepripojený) ema71

ema71
Daňové priznanie podáme, aj preddavky sme zaplatili v plnej sume, len neviem ako teraz ďalej postupovať s tým riadkom 52, nakoľko zatiaľ sa nevyužíva vôbec, čaká sa na jeho predaj, v podnikaní stále je.

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
ema71 Pozri príspevok
Daňové priznanie podáme, aj preddavky sme zaplatili v plnej sume, len neviem ako teraz ďalej postupovať s tým riadkom 52, nakoľko zatiaľ sa nevyužíva vôbec, čaká sa na jeho predaj, v podnikaní stále je.
Z poučenia:
Riadok č. 52 - uvedie sa výška predpokladanej dane, ktorá predstavuje súčet ročnej sadzby dane u jedného
správcu dane za každé vozidlo, ktoré je predmetom dane k 1. januáru bežného zdaňovacieho obdobia a nie je
oslobodené od dane. Tento údaj je východiskový pri platení preddavkov na daň podľa § 91 zákona.

Takže, kedže ste ho z dane neodhlásili, do predpokladanej dane ide aj toto vozidlo.

riadok 52 - predpokladaná daň

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.