Zavrieť

Porady

Paušál 80% a PHM - služobné cesty

Ahojte,

SZČO má auto zaradené v majetku firmy v JÚ, je neplatca DPH, nevediem mu knihu jázd ale uplatňujeme 80% paušálne náhrady na PHM z bločkov tankovaní. Minulý rok absolvoval aj niekoľko služobných ciest, budem mu robiť cesťák (v rámci SR) a teraz neviem ako mu okrem diét zúčtovať PHM bločky:

1- dať mu ich v cesťáku do VOZD v celej sume tankovania? - zatiaľ som zvolila túto možnosť
2- dať mu ich v cesťáku do VOZD len 80% z tankovaní a zvyšok do VNZD? .......
3- neuvádzať tankovanie v cesťáku a zaúčtovať 80% paušálom PHM osobitne?- nezdá sa mi!

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Pendulum Pozri príspevok
    Ahojte,

    SZČO má auto zaradené v majetku firmy v JÚ, je neplatca DPH, nevediem mu knihu jázd ale uplatňujeme 80% paušálne náhrady na PHM z bločkov tankovaní. Minulý rok absolvoval aj niekoľko služobných ciest, budem mu robiť cesťák (v rámci SR) a teraz neviem ako mu okrem diét zúčtovať PHM bločky:

    1- dať mu ich v cesťáku do VOZD v celej sume tankovania? - zatiaľ som zvolila túto možnosť
    2- dať mu ich v cesťáku do VOZD len 80% z tankovaní a zvyšok do VNZD? .......
    3- neuvádzať tankovanie v cesťáku a zaúčtovať 80% paušálom PHM osobitne?- nezdá sa mi!

    ďakujem
    Keďže má SZČO auto v podnikaní, tak si uplatňuje 100% z bločkov PHM (v prípade, ak vedie knihu jázd) a 80% z bločkov PHM ( v prípade, ak nevedie knihu jázd). Ak by využíval súkromné auto na podnikat. účely, tak vtedy by si uplatňoval v cesťáku paušálnu náhradu 0,183/km. Takže pri aute zaradenom v podnikaní už do cesťáku nezaraďuje bločky z tankovania, iba ostatné výdavky, t.j. stravné, parkovné, nocľažné atď.

    Paušál 80% a PHM - služobné cesty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.