Zavrieť

Porady

druhý pilier.....vystúpiť???

vie mi niekto poradiť čo z druhým pilierom???? mám tam ostať či vystúpiť z neho...tak teda mám 38 rokov som zamestnaná málokedy som na PN skoro vobec a v druhom pilieri som už tuším hneď od začiatku jak to vzniklo moj príjem je 350€ v čistom mesačne a zrejme vyšší ani nebude som zamestnaná ako predavačka, neviem sa správne rozhodnúť
Naposledy upravil majolenka39 : 27.01.13 at 18:57
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    mareko Pozri príspevok
    Poprosím odpoveď, nie otázku :-)
    máte pravdu, na otázku sa otázkou neodpovedá......
    z II. piliera sa budú vyplácať SD po 10. rokoch sporenia, t.j. vo Vašom prípade nič z 2. piliera....
    pozrite si aj príspevky od iných, kt. sú aktuálne....
    http://www.porada.sk/t207354-p11-zos...ml#post2235582

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    majolenka39 Pozri príspevok
    vie mi niekto poradiť čo z druhým pilierom???? mám tam ostať či vystúpiť z neho...
    si dobrá, ako máme vedieť to, že
    koľko máš rokov?
    pracuješ?
    ak áno, aký je tvoj VZ mesačný?
    často bývaš na PN, či očr?
    bola alebo v blízkej budúcnosti budeš nezamestnaná? (neprepúšťa sa u Vás v podniku)? a pod.

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Tému som nezadávala ale využijem ju. Otázka tá istá, iba potrebné údaje k odpovedi. O pol roka nastúpim na riaden starobný dôchodok. Mám sa zaoberať papierovačkami na výstup z druhého piliera alebo mám zotrvať až do odchodu do dôchodku? Posledné 3 roky časté dlhodobé PN, patrím do strednej (skôr nižšej) zárobkovej skupiny, som zamestnanec.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    mareko Pozri príspevok
    Ja som tému nezadávala ale využijem ju. Otázka tá istá, iba potrebné údaje k odpovedi. O pol roka nastúpim na riaden starobný dôchodok. Mám sa zaoberať papierovačkami na výstup z druhého piliera alebo mám zotrvať až do odchodu do dôchodku?
    ty v tvojom veku si sa dala nahovoriť do II. piliera??????

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Mila123 Pozri príspevok
    ty v tvojom veku si sa dala nahovoriť do II. piliera??????
    Poprosím odpoveď, nie otázku :-)

    anka_p je offline (nepripojený) anka_p

    anka_p
    využijem túto téme a opýtam sa....viem, že pravidlá a zákony atď. sa stále menia, ale ako to bude potom v budúcnosti pri čerpaní dôchodku podľa súčasných pravidiel. Mám 36 rokov, v I. pilieri som bola cca 5 rokov, potom v zahraničí, no a potom v čase keď vznikol II. pilier som doň vstúpila. Moja otázka znie...v čase môjho starobného dôchodku, budem mať nárok na dôchodok len z II. piliera alebo aj z I. piliera? A ak by som v I. pilieri spĺňala povinnosť min. doby poistenia, budem mať nárok na starobný dôchodok aj z I. piliera a zároveň z II. piliera?
    Ďakujem
    Naposledy upravil anka_p : 30.01.13 at 06:48 Dôvod: doplnenie vety

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    anka_p Pozri príspevok
    využijem túto téme a opýtam sa....viem, že pravidlá a zákony atď. sa stále menia, ale ako to bude potom v budúcnosti pri čerpaní dôchodku podľa súčasných pravidiel. Mám 36 rokov, v I. pilieri som bola cca 5 rokov, potom v zahraničí, no a potom v čase keď vznikol II. pilier som doň vstúpila. Moja otázka znie...v čase môjho starobného dôchodku, budem mať nárok na dôchodok len z II. piliera alebo aj z I. piliera? A ak by som v I. pilieri spĺňala povinnosť min. doby poistenia, budem mať nárok na starobný dôchodok aj z I. piliera a zároveň z II. piliera?
    Ďakujem
    ÁNo aj z prvého aj z druhého piliera.

    anka_p je offline (nepripojený) anka_p

    anka_p
    Tweety Pozri príspevok
    ÁNo aj z prvého aj z druhého piliera.
    ale len v prípade ak by som spĺňala dobu poistenia v I. pilieri, čo je tuším 15 rokov, že?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    anka_p Pozri príspevok
    ale len v prípade ak by som spĺňala dobu poistenia v I. pilieri, čo je tuším 15 rokov, že?
    Minim. 10 rokov sporenia.

    anka_p je offline (nepripojený) anka_p

    anka_p
    Tweety Pozri príspevok
    Minim. 10 rokov sporenia.
    čiže pre mňa neaktuálne.
    rozhodujem sa či vystúpiť alebo zostať, keďže som momentálne bez práce. Nikto však netvrdí, že sa II. pilier otvára naposledy. Asi to nechám ešte tak.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.