Zavrieť

Porady

Zostať v druhom pileri ano alebo nie.

Mal by som jednu otázku ohľadom druhého dôchodkového piliera. Mám 44 rokov môj príjem v hrubom je od 700 do 800 eur som tam od začiatku má zmysel zostať v tomto piliery.
Ďakujem za názory.
Naposledy upravil Dav : 12.01.13 at 20:38
Usporiadat
Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

No 19,00 hod sa stáva diskusia bezpredmetná tábory sú definitívne rozdelené tí čo sú v jednom už nebudú môcť ísť do druhého a naopak takže čo by bolo keby bolo je už bezpredmetné.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Duševný úbožiak bjuty smis, ešte si sa neutopil v pene od besnoty čo ťa pochytila. Si trápny úbožiak, keď sa potrebuješ takto ventilovať na iných. Ale aspoň všetci vidia čo si zač. Kľudne mi môžeš dávať na každý môj príspevok neužitočné, aspoň je to dôkaz, že ja som užitočný, ale ty nie, pretože nič iné nevieš.
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Gapo Pozri príspevok
Duševný úbožiak bjuty smis, ešte si sa neutopil v pene od besnoty čo ťa pochytila. Si trápny úbožiak, keď sa potrebuješ takto ventilovať na iných. Ale aspoň všetci vidia čo si zač. Kľudne mi môžeš dávať na každý môj príspevok neužitočné, aspoň je to dôkaz, že ja som užitočný, ale ty nie, pretože nič iné nevieš.
a ty z ktorého ústavu píšeš ?

ako sa tento tvoj príspevok dotýka témy ?

pred 2 dňami si i tu začal vulgárne nadávať do idiotov, až ťa musel admin odstrániť - a tým aj časť mojích príspevkov...

a teraz chceš ako pokračovať ? k téme nič, lebo nič zložitejšie ako malú násobilku neovládaš a zase sprosté vulgarizmy ??
no len pokračuj, to je tvoje vysvedčenie, nie moje......
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pavol54 Pozri príspevok
No 19,00 hod sa stáva diskusia bezpredmetná tábory sú definitívne rozdelené tí čo sú v jednom už nebudú môcť ísť do druhého a naopak takže čo by bolo keby bolo je už bezpredmetné.
no, nie bezpredmetná...len prerušená...lebo fico nedostane tolko evri, čo si naplánoval tento rok preflákať a tak môžme čakať otvorenie II. piliera č.3,4,5....
alebo to rovno znárodní, ako jeho kámoš viki orbán....

sponzori nepočkajú...dlhy platit treba...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis Pozri príspevok
no, nie bezpredmetná...len prerušená...lebo fico nedostane tolko evri, čo si naplánoval tento rok preflákať a tak môžme čakať otvorenie II. piliera č.3,4,5....
alebo to rovno znárodní, ako jeho kámoš viki orbán....

sponzori nepočkajú...dlhy platit treba...
presne tak dlhy treba platiť- elektrárne, plynárne predať, odfajkneme si splnené, ešte pôdu odovzdať do rúk lepších hospodárov a dielo je dokonané tak si to myslel?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54 Pozri príspevok
Mal som profesora na politickej ekonómii tak som sa ho spýtal ako by sa dali odstrániť tie krízové javy v kapitalistickej ekonomike jeho odpoveď: "Vážení kdybych to vědel tak se procházím po brodveji v lakofkách s trabukem v jedné a pohárem nejdrahšího koňaku v druhé ruce a všichni by se mi klaňeli" Takže to máš to isté aj s odpoveďou na zhodnocovanie vkladov, keby to niekto reálne vedel tak je borec, tam nefungujú ani matematické metódy odhadu, skrátka na papieri je napísané toľko a toľko.
No vidíš čo ťa na tej politickej ekonómii naučili.
Pokles a vzostup ekonomiky je v slobodnom svete normálny jav. Je normálne v období menšej potreby menej vyrábať a samozrejme aj menej pracovať.
-----------------------------------------------------------
Podľa vás je to krízový stav.
Nuž čo, zanechalo to na tebe zjavné a trvalé následky a to neviem, či ten tvoj "profesor" bol koňom, alebo nie.
------------------------------------
Neviem, či tomu čo vám prednášal veril, alebo si myslel svoje.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

bjuty smis Pozri príspevok
"Ako verejný politik by som mala veľký záujem, aby tieto deti mali čo najlepšie vzdelanie, lebo penzia môjho syna bude závisieť od rómskych deti, pretože tie demografické trendy nepustia," podotkla.
Malo by to tak byť. Ale teta Mathernová nevie o čom hovorí. Pretože deti slovenských verejných politikov nebudú odkázaní na penziu z verejného systému. Naši verejní činitelia na dôchodku často ani nevedia či poberajú dôchodok a aká je jeho výška.
Preto s rómskym problémom ani nikto nič nerobí.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Konieckoncom riešenie dôchodkového systému je jednoduché. Zvýši sa vek odchodu do dôchodku a na tých pár šťastlivcov čo sa ho dožije sa peniaze už nájdu.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Fondy v druhom pilieri zarábajú málo. Ale nie preto, že by peniaze sporiteľov prešustrovali. Málo zarábajú preto, lebo investujú veľmi konzervatívne.
Bez ohľadu na to či je fond akciový, zmiešaný alebo dlhopisový, tak majú 90% majetku v dlhopisoch a nástrojoch peňažného trhu (kvázi ako v banke). A z veľkého spektra dlhopisov majú väčšinu v slovenských štátnych dlhopisoch.

Z toho plynie, že vysoké výnosy tam nikdy nebudú. Vždy sa budú pohybovať +- na úrovni bankových vkladov. Ale zároveň z toho vychádza, že fondy majú nízku volatilitu a takmer žiadne cenové fluktuácie.

Jedinou výnimkou sú minulý rok zavedené (za Mihála prijatá zmena) indexové fondy. Kto nemá rád konzervatívne investovania a la bankové vklady, tak si môže dať úspory z časti do indexového fondu. V rôznom pomere. Dajme tomu 50/50.
Fondy aj ich pomer sa dajú v rámci jednej DSSky meniť kedykoľvek. Samotná DSSka sa dá meniť raz ročne bez poplatku.

Kompletné porovnanie fondov z druhého piliera som dokončil včera: http://ako-investovat.sk/clanok/251/...druhom-pilieri

Srandovné je, že v najvýnosnejších dlhopisových (bývalých konzervatívnych) je najmenej peňazí.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Filip Glasa, zase treba uznať že slováci sú veľmi vynaliezavý a to, čo nie je priviazané /negarantované fondy/ to bude ukradnuté /vytunelované/.
Ja sa nebojím toho, že by nemohli byť výnosy na tých akciových vyššie, ale jednoducho tam už nie je ten dohľad a tie garancie ako u toho jedného /jeden MUSÍ byť garantovaný/ a tak sa to vytuneluje, tak ako v histórii všetky nebankovky do jednej.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Filip Glasa Pozri príspevok
Fondy v druhom pilieri zarábajú málo. Ale nie preto, že by peniaze sporiteľov prešustrovali. Málo zarábajú preto, lebo investujú veľmi konzervatívne.
Bez ohľadu na to či je fond akciový, zmiešaný alebo dlhopisový, tak majú 90% majetku v dlhopisoch a nástrojoch peňažného trhu (kvázi ako v banke). A z veľkého spektra dlhopisov majú väčšinu v slovenských štátnych dlhopisoch. V skutočnosti, čiastočne financujú štátny dlh.

Z toho plynie, že vysoké výnosy tam nikdy nebudú. Vždy sa budú pohybovať +- na úrovni bankových vkladov. Ale zároveň z toho vychádza, že fondy majú nízku volatilitu a takmer žiadne cenové fluktuácie.

Jedinou výnimkou sú minulý rok zavedené (za Mihála prijatá zmena) indexové fondy. Kto nemá rád konzervatívne investovania a la bankové vklady, tak si môže dať úspory z časti do indexového fondu. V rôznom pomere. Dajme tomu 50/50.
Fondy aj ich pomer sa dajú v rámci jednej DSSky meniť kedykoľvek. Samotná DSSka sa dá meniť raz ročne bez poplatku.

Kompletné porovnanie fondov z druhého piliera som dokončil včera: http://ako-investovat.sk/clanok/251/...druhom-pilieri

Srandovné je, že v najvýnosnejších dlhopisových (bývalých konzervatívnych) je najmenej peňazí.
Pripomienka v texte.
Pritom ten štátny dlh financujú z povinne odvedených peňazí.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Ferdosondo Pozri príspevok
Konieckoncom riešenie dôchodkového systému je jednoduché. Zvýši sa vek odchodu do dôchodku a na tých pár šťastlivcov čo sa ho dožije sa peniaze už nájdu.
A tí ostatní si načo vlastne platia?
Keby náhodou?
Keby sa náhodou dožili a rok či dva poberali dôchodok a neboli na príťaž rodine?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pavol54 Pozri príspevok
presne tak dlhy treba platiť- elektrárne, plynárne predať, odfajkneme si splnené, ešte pôdu odovzdať do rúk lepších hospodárov a dielo je dokonané tak si to myslel?
no ja neviem , čo sa presne v rej hranatej ryšavej hlave odohráva...
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
ano, druhý pilier financuje štátny dlh. Lebo väčšina peňazí je v slovenských štátnych dlhopisoch.
zase treba uznať že slováci sú veľmi vynaliezavý a to, čo nie je priviazané /negarantované fondy/ to bude ukradnuté /vytunelované/.
Ja sa nebojím toho, že by nemohli byť výnosy na tých akciových vyššie, ale jednoducho tam už nie je ten dohľad a tie garancie ako u toho jedného /jeden MUSÍ byť garantovaný/ a tak sa to vytuneluje, tak ako v histórii všetky nebankovky do jednej.
máš peniaze v banke? Tam sa nebojíš že ich vytunelujú?
V druhom pilieri je rovnaký dohľad a regulátor ako v bankách - NBS.
Druhý pilier spravujú tie isté spoločnosti, ktoré vlastnia aj banky a poisťovne - tam sa nebojíš že ti to vytunelujú?

Toho čoho by si sa mal báť sa nebojíš, a toho čoho sa bojíš je nezmysel.

Keď je človek aspoň trošku gramotný, tak si prečíta mesačné reporty z fondov a vidí tam aké cenné papiere drží ten jeho konkrétny fondy.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

V banke sa nebojím, pretože nemáme so ženou viac ako 200 000 eur dokopy v bankách /myslím že garancia je 100 000 eur na hlavu/ a tak máme garanciu.
Ak budem mať 100 000 eur v banke, ktorá skrachuje, o koľko prídem?
Ak budem mať druhých 100 000 eur v 2. pilieri DDS na negarantovanom fonde a skrachuje, o koľko prídem?

Ja sa naopak nebojím že tí ľudia nevedia robiť s peniazmi, a preto že skrachujú. Ja minimalizujem riziká proti úmyselnému vytunelovaniu fondov.
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

To máš ako firmu, je jedno, kto ju vlastní, dôležitá je jej forma a z toho prislúcha aj konkrétna zodpovednosť.
Ináč ručí SRO, ináč ručí živnostník... a môže sa jednať aj o tú istú osobu.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Naozaj je to každého osobná vec, komu verí a komu nie - a ako sa o svoje peniažky postará. V tejto chvíli je to už aj tak táto zadaná otáza pasé ... takže prosím, kliknite na vyriešené .
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať