Zavrieť

Porady

druh a druzka - dlhy

zijem so svojim druhom mame spolu dieta len to medzi nami uz dost skripe chcela by som sa opytat ci mam narok pozadovat od neho platenie hypoteky a inych dlhov ktore sme nadobudli pocas doby spolu... ide o to ak by sme sa nedohodli
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    A komu ostane byt? Ak ostane tebe tak prečo by Ti mal druh splácať hypo.
    Hm... a dlhy no záleží na čo boli použité,
    ak ste vzali spolu úver a kúpil si druh auto ktoré využíva len sám, tak by si mal tento úver platiť sám.
    Ak ste vzali hypo, a ste obaja vlastníci nehnuteľnosti tak áno má splácať časť hypo. Ak si vzala hypo ty, tak úver je tvoj , a ty môžeš od neho požadovať platenie nájomného lebo býva v tvojom byte, ale nemôžeš požadovať splácanie toho úveru .

    Je to komplikované ked nenapíšeš ako to je, aké úvery a na čo sa použili a kto je vlastníkom a tak ....

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Keď máš o tom doklady, zmluvy teoreticky by si mohla požadovať. Ale pochybujem, že by platil niečo čo už nebude môcť užívať..........a tak prestane ich platiť.
    vlastnikom bytu som len ja ... a pozicky sa pozili na rekonstrukciu daneho bytu a na kupu auta ktore vyuziva viac menej on ale je na jeho meno :-(

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    kukinka1611 Pozri príspevok
    vlastnikom bytu som len ja ... a pozicky sa pozili na rekonstrukciu daneho bytu a na kupu auta ktore vyuziva viac menej on ale je na jeho meno :-(
    No byt vlastníš ty, ty si si zhodnocovala nehnuteľnosť takže nemáš právo aby TI na tieto pôžičky prispieval.
    Čo sa týka auta, tak to by si mal hradiť sám.
    A detto ak u teba býva, pýtaj ho nájomné ... to je asi tak jediné čo ho môžeš pýtať. Ak ho nechceš rovno vyhodiť.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    kukinka1611 Pozri príspevok
    ved to ale bude v nom zit jeho dieta v tom byte
    Na dieťa žiadaj výživné.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Hm... no ťažko je, ale súd nemusí pri minimálnej mzde priznať minimálne výživné, záleží na tvojej šikovnosti .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.