Zavrieť

Porady

NAROK NA MATERSKE NA SK PO UKONCENI HPP v CR? DNP 2013 ?

Ahojte, ja tiez mam obdobny dotaz. Momentalne som HPP a SZCO na Slovensku sucasne. Zo SZCO platim len do ZP, do socialnej nemam povinnost. Mam ponuku zamestnat sa na HPP v spol. s hlavnym sidlom v CR, ale miestom vykonu prace bude SR. Pracovny pomer a vsetky pracovno-pravne nalezitosti vratane odvodov sa budu riadit ceskou legislativou. Jednalo by sa o prac. pomer na dobu urcitu - cca od aprila, maja do konca oktobra.
Musim pritom pozastavit SZCO na Slovensku a dat vypoved z HPP na Slovensku. Je mozne, ze medzi datumom ukoncenia HPP na SK a zacatim PP v CR mi vznikne par tyzdnove okno a budem sa sa musiet registrovat na urade prace. Moja otazka: Ako to bude u mna vyzerat s narokom na matersku, ak by som sa po ukonceni HPP v CR (od novembra 2013) sla zaevidovat na SR na urad prace? Momentalne pracujem na HPP nepretrzite od augusta 2009. Myslite, ze by bolo pocas prace v Cechach pre mna vyhodne byt DNP z maxima a platit to do socpoist na SK? Alebo az potom, ked HPP v CR realne ukoncim a budem evidovana na UP na SK? je to strasne zamotane a ak by som si mala tymi Cechami skomplikovat pripadny narok na matersku na Slovensku, asi by som z toho HPP na SK ani nedavala vypoved ... Rozhodnut sa musim do konca januara. Dakujem za skoru odpoved a pripadne najvhodnejsie riesenie .... uf
Naposledy upravil genko : 30.01.13 at 12:54
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    NAROK NA MATERSKE NA SK PO UKONCENI HPP v CR? DNP 2013 ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.