Zavrieť

Porady

Stratilo sa mi danové priznanie za rok 2011 kde si ho viem pozrieť?

Moje danové priznanie sa jednoducho stratilo u účtovníčky nakolko ju vykradli tak vela dokumentov jej chýba ako sa teraz dostanem k danovému priznaniu za rok 2011 potrebujem ho nakolko som hned zmenila účtovníčku a ona mi bez toho nevie urobiť DP za rok 2012. poradťe mi prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    MimiSami Pozri príspevok
    A to sa fakt nedá urobiť danové za rok 2012 bez toho predošlého?
    Pokial si nebol v strate, DP sa bez problémov urobiť dá. Nová účtovníčka potrebuje za predch.rok výkaz o majetku a záväzkoch, nakolko vo výkaze za rok 2013 sa uvádzajú údaje aj z konca obdobia roku 2012. Ten ti na DU bez problémov prefotia.

    Ak si uplatňuješ paušálne výdavky, Výkazy k DP neprikladáš.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MimiSami Pozri príspevok
    Moje danové priznanie sa jednoducho stratilo u účtovníčky nakolko ju vykradli tak vela dokumentov jej chýba ako sa teraz dostanem k danovému priznaniu za rok 2011 potrebujem ho nakolko som hned zmenila účtovníčku a ona mi bez toho nevie urobiť DP za rok 2012. poradťe mi prosím.
    Skús sa obrátiť na správkyňu dane.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MimiSami Pozri príspevok
    čiže na príslušnom danovom úrade?
    Áno, účtovníčka bude určite vedieť na koho sa obrátiť.

    MimiSami je offline (nepripojený) MimiSami

    MimiSami
    no moje danové bolo nulové mala som preplatok 23 eur ja sa v tom absolútne nevyznám tak mám íst na danový a tam ich poprosiť či by mi mohli prefotit tú stranu ktorú potrebujem? Prepáčte ale už som s toho na nervy.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    MimiSami Pozri príspevok
    no moje danové bolo nulové mala som preplatok 23 eur ja sa v tom absolútne nevyznám tak mám íst na danový a tam ich poprosiť či by mi mohli prefotit tú stranu ktorú potrebujem? Prepáčte ale už som s toho na nervy.
    Na DU ti prefotia celé DP (ak sa na správkyňu pekne usmeješ, možno aj zadarmo, kolok sa dáva v prípade ak ho potrebuješ napr. pre banku). Ale ako som napísala, účtovníčka k spracovaniu DP potrebuje Výkaz o majetku a záväzkoch za rok 2012, ktorý bol súčasťou DP. Ten si musíš vyžiadať.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    MimiSami Pozri príspevok
    no moje danové bolo nulové mala som preplatok 23 eur ja sa v tom absolútne nevyznám tak mám íst na danový a tam ich poprosiť či by mi mohli prefotit tú stranu ktorú potrebujem? Prepáčte ale už som s toho na nervy.
    a vieš, ktorú stranu potrebuješ?
    DPFO asi nie, skôr tie výkazy - nepotvrdila si, že robíš JU a odovzdala si aj výkazy.

    MimiSami je offline (nepripojený) MimiSami

    MimiSami
    no potrebujem tie výkazy účtovníčka vraví že musí vedieť aké boli výdavky a prímy za minulý rok ale neviem či som ich odovzdávala s DP alebo ostali u starej účtovníčky tá po krádeži ochorela a že končí s účtovníctvom neviem čo teraz.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    MimiSami Pozri príspevok
    no potrebujem tie výkazy účtovníčka vraví že musí vedieť aké boli výdavky a prímy za minulý rok ale neviem či som ich odovzdávala s DP alebo ostali u starej účtovníčky tá po krádeži ochorela a že končí s účtovníctvom neviem čo teraz.
    Tretíkrát sa mi to už naozaj písať nechce. Potrebuješ výkaz o majetku a záväzkoch za rok 2012. Dajú ti kopiu na DU.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Odporúčam ísť na daňový úrad spolu s účtovníčkou, tam Vám urobia kópie. Ty tam musíš ísť lebo jej by to nedali a ona zasie musí vedieť čo potrebuje. Nestresuj to neni problém...

    MimiSami je offline (nepripojený) MimiSami

    MimiSami
    Dobre idem za nou či tam možeme skočit alebo nech mi presne napíše na papier čo potrebuje a pojdem tam sama nakolko DÚ je v inom okrese ako účtovníčka
    Ďakujem ozvem sa večer ako to dopadlo.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nuž, ak nemáš nič, tak si vyžiadaj kopie zo všetkého, teda DPFO, Výkaz príjmov a výdavkov, výkaz o majetku a záväzkov.
    Bude to za poplatok, ale budeš mať pokoj aj do budúcna.
    Ukončenie roka značí, že účtovníčka ti má odovzdať všetky doklady, účtovné knihy a najmä písomnosti odovzdané na DU a iné inštitúcie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.