Zavrieť

Porady

tecnické zhodnotenie v jednodouchom účte

ako mam správne vypočítať tech.zhodnotenie v jednoduchom účtovníctve, ked mam faktury za stavebny material,ktoré sa použili na prístavbu budovy v hodnote vyššej ako 1700 eur, mam ich za 12560 eur, z toho mam uhradených 11000 eur v roku 2012 a jednu fakturu za 1560 eur uhradzala som až v januari 2013 a teraz neviem , potrebujem nahodiť v jednoduchom účte výšku technického zhodnotenia budovy mam dať 11000 eur čo je v denníku penažnom,čo je uhradené alebo celú sumu teda sumu všetkých faktur čo mam s danovou povinnostou v roku 2012 t.j.12560 eur
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    SYLVI65 je offline (nepripojený) SYLVI65

    SYLVI65
    prosím vás robím to dobre ked technicke zhodnotenie dam všetky vystavené faktury bez ohľadu uhrady v sume 12560 eur

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SYLVI65 Pozri príspevok
    ako mam správne vypočítať tech.zhodnotenie v jednoduchom účtovníctve, ked mam faktury za stavebny material,ktoré sa použili na prístavbu budovy v hodnote vyššej ako 1700 eur, mam ich za 12560 eur, z toho mam uhradených 11000 eur v roku 2012 a jednu fakturu za 1560 eur uhradzala som až v januari 2013 a teraz neviem , potrebujem nahodiť v jednoduchom účte výšku technického zhodnotenia budovy mam dať 11000 eur čo je v denníku penažnom,čo je uhradené alebo celú sumu teda sumu všetkých faktur čo mam s danovou povinnostou v roku 2012 t.j.12560 eur
    TZ bude len v takej výške, a akej si v roku 2012 aj zaplatila, t.j. 11000€.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Tweety Pozri príspevok
    TZ bude len v takej výške, a akej si v roku 2012 aj zaplatila, t.j. 11000€.
    TZ sa až vtedy uplatní, keď bude prístavba dokončená. TZ nie je uznateľný daňový výdavok.

    § 29
    Technické zhodnotenie hmotného majetku a nehmotného majetku

    (1) Technickým zhodnotením hmotného majetku a nehmotného majetku sa na účely tohto zákona rozumejú výdavky na dokončené nadstavby, prístavby a stavebné úpravy, 107) rekonštrukcie a modernizácie prevyšujúce pri jednotlivom hmotnom majetku a nehmotnom majetku1 700 eur v úhrne za zdaňovacie obdobie.
    §25
    (2) Súčasťou vstupnej ceny je technické zhodnotenie v tom zdaňovacom období, v ktorom bolo dokončené a zaradené do užívania, pričom pri zrýchlenom odpisovaní technické zhodnotenie zvyšuje aj zostatkovú cenu.
    Naposledy upravil marjankaj : 29.01.13 at 10:49
    Tweety jasné, brala som to ako obstaranie

    SYLVI65 je offline (nepripojený) SYLVI65

    SYLVI65
    ja viem,že nie je danový výdavok, ale prave som čítala na internete a pochopila som to tak,že tz si uplatním podľa faktur,nie podľa platby,lebo som našla nejaké také prípady z poradcu a tak som šoknutá ,že len v tej výške čo som zaplatila

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SYLVI65 Pozri príspevok
    ja viem,že nie je danový výdavok, ale prave som čítala na internete a pochopila som to tak,že tz si uplatním podľa faktur,nie podľa platby,lebo som našla nejaké také prípady z poradcu a tak som šoknutá ,že len v tej výške čo som zaplatila
    Všetky zaplatené faktúry budú teda VNZD. V JÚ je výdavkom len zaplatená faktúra.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    SYLVI65 Pozri príspevok
    ja viem,že nie je danový výdavok, ale prave som čítala na internete a pochopila som to tak,že tz si uplatním podľa faktur,nie podľa platby,lebo som našla nejaké také prípady z poradcu a tak som šoknutá ,že len v tej výške čo som zaplatila
    Ešte raz. TZ nie je výdavok ovplyvňujúci základ dane, teda je úplne jedno kedy bude uhradené. TZ vstupuje do vstupnej ceny až po dokončení prístavby. A do VOZD sa dostane až na konci roka v odpisoch.
    Naposledy upravil marjankaj : 29.01.13 at 11:00

    tecnické zhodnotenie v jednodouchom účte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.