Zavrieť

Porady

Výsluhový dôchodok a práca na dohodu

Dobrý deň, v roku 2012 som bol v služobnom pomere do 31.5, od 1.6.2012 som na výsluhovom dôchodku a do 31.12.2012 som pracoval som u dvoch zamestnávateľov na dohodu o vykonaní práce, pričom mi bola s týchto činností vyplatená odmena v celkovej sume 450 €. Chcem Vás požiadať o informáciu či daňové priznanie môže podať zamestnávateľ u ktorého som bol v služobnom pomere, alebo ho musím podať sám a či mám do daňového priznania zahrnúť aj odmenu za vykonané práce.
Ďakujem za info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Podaj si sám DP typu A, keďže výsl.dôchodcom si nebol k 1.1.2012, máš nárok na uplatnenie celoročnej NČZD. Do DP zahrnieš aj príjem z dohôd.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    race Pozri príspevok
    Dobrý deň, v roku 2012 som bol v služobnom pomere do 31.5, od 1.6.2012 som na výsluhovom dôchodku a do 31.12.2012 som pracoval som u dvoch zamestnávateľov na dohodu o vykonaní práce, pričom mi bola s týchto činností vyplatená odmena v celkovej sume 450 €. Chcem Vás požiadať o informáciu či daňové priznanie môže podať zamestnávateľ u ktorého som bol v služobnom pomere, alebo ho musím podať sám a či mám do daňového priznania zahrnúť aj odmenu za vykonané práce.
    Ďakujem za info.
    ak si pracoval na dohodu uplatňoval si si u niektorého zamestnávateľa, kde si robil na dohodu nezdaniteľnú časť základu dane (Vyhlásenie)? Ak áno, tak u toho, kde si to Vyhlásenie podpísal, tam aj požiadaš o vykonanie RZD za rok 2012. AK u nikoho, tak je na tvojom rozhodnutí, ktorého z tých dvoch zamestnávateľov, kde si pracoval na dohodu požiadaš o RZD.

    K žiadosti nezabudni priložiť potvrdenia o príjme od každého zamestnávateľa.

    Výsluhový dôchodok a práca na dohodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.