Zavrieť

Porady

Daň s kúpenej nehnutelnosťi

Dobry den.Chcel by som sa informovat,kamarat my trochu nahnal strach ze ked som kupil minuly rok dom tak musim s kupy platit dan.Ako to je vlastne musim platit do konca januara dan s kupy nehnutelnosti?nie som zivnostnik.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Paula Žeby stále ten istý kamoš - poradca?
    wagner Opakovanie je matkou múdrosti

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ferri.222 Pozri príspevok
    Dobry den.Chcel by som sa informovat,kamarat my trochu nahnal strach ze ked som kupil minuly rok dom tak musim s kupy platit dan.Ako to je vlastne musim platit do konca januara dan s kupy nehnutelnosti?nie som zivnostnik.
    Nie ...

    Ale

    Do konca januára musíš podať daňové priznanie k miestnej dani - dani z nehnuteľnosti, pretože si sa stal vlastníkom domu .
    Na základe podaného priznania mesto alebo obec zašle daňový výmer....

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Daň sa neplatí z kúpy, ale z nehnuteľnosti.

    Máš už len jeden deň: zajtra treba nabehnúť na mestský/miestny úrad s listom vlastníctva a pekne vyplniť daňové priznanie k dani z nehnuteľností.

    Buchy, ty sa čo predbiehaš? ))))

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač

    Rozalka Pozri príspevok
    Buchy, ty sa čo predbiehaš? ))))
    ...lebo medveď ....

    ...šak viem , no nie ...???
    Minulý týždeň som bol odhlásiť jednu nehnuteľnosť .............hehehe , trochu oneskorene , ale predsa....

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Kamarát asi sledoval české správy...na ich konci ktosi navrhuje, aby sa pri kúpe daň platila

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    buchač Pozri príspevok
    Nie ...

    Ale

    Do konca januára musíš podať daňové priznanie k miestnej dani - dani z nehnuteľnosti, pretože si sa stal vlastníkom domu .
    Na základe podaného priznania mesto alebo obec zašle daňový výmer....
    Nie daňový výmer, ale platobný výmer na úhradu dane z nehnuteľnosti.

    ferri.222 je offline (nepripojený) ferri.222

    ferri.222
    Aha takze musim ist na obecny urad s listom vlastnictva vypisat papiere a oni my vypocutaju dan s nehnutelnosti,tak mam tomu chapat?Neviete aka je vyska tej dane z nehnutelnosti?

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    ferri.222 Pozri príspevok
    Aha takze musim ist na obecny urad s listom vlastnictva vypisat papiere a oni my vypocutaju dan s nehnutelnosti,tak mam tomu chapat?Neviete aka je vyska tej dane z nehnutelnosti?
    Každá obec si výšku dane určuje sama vo VZN obce. Pozri si schválené VZN obce aj na internete-teda na ich stránke obce, ak ju majú

    ferri.222 je offline (nepripojený) ferri.222

    ferri.222
    tak dufam ze to nebude nic strasne,lebo tek kamarat ma nastrasil ze 19% bolo s kupnej ceny a ze teraz asi menej,mna az studeny pod oblial ked som si predstavil ze mam platit hoc len 5 alebo 10% s kupnej ceny

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    ferri.222 Pozri príspevok
    tak dufam ze to nebude nic strasne,lebo tek kamarat ma nastrasil ze 19% bolo s kupnej ceny a ze teraz asi menej,mna az studeny pod oblial ked som si predstavil ze mam platit hoc len 5 alebo 10% s kupnej ceny
    Pri dani z nehnuteľnosti sa neberie do úvahy kúpna cena. Na tú môžeš zabudnúť. Tam sú iné sumy a percentuálne rozmedzie obci určuje zákon.

    ferri.222 je offline (nepripojený) ferri.222

    ferri.222
    a este jedna otazka a predavajuci musi nieco platit nejaku dan?lebo ja som to kupil na papieri od mamy kvoli hypoteke tak sme to robili.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nie, mama platila doteraz a ty budeš ako vlastník platiť odteraz.

    ferri.222 je offline (nepripojený) ferri.222

    ferri.222
    teraz dalsi problem nemozem najst list vlastnictva,sme sa stahovali a nejak ho neni.spravia my ho na pockanie na katastry?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    áno, spravia. len musíš sa rozhodnúť, či to potrebuješ pre právne účely, alebo len pre svoju informáciu.
    podľa mena vlastníka si ho môžeš stiahnuť aj na katasterportal.sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.