Zavrieť

Porady

Dan s kupy nehnutelnosti

Ako to je s platenim dane ked som kupil dom?Lebo som kupil akoze dom od rodicov a peniaze s hypoteky co mala ist na kupu domu pouzijem na rekontrukciu.Len znamy my povedal ze teraz budem s tej sumy za aku som kupil dom platit dan.Aka je ta dan?A neviete kolko sa plati za vklad na katastri,lebo v banke my povedali dokym im nedonesiem papier ze je nehnutelnost uz na mna pisana ze nebude spustene cerpanie hypoteky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    ferri.222 Pozri príspevok
    Diky to som nasiel aj ja len som si nebol isty lebo tam bola suma 66 a 265eur
    66 eur je poplatok za normálny vklad
    265 eur je poplatok za zrýchlený vklad

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Daň budeš platiť mestu alebo obci kde bývaš, je to daň z nehnuteľnosti. Doteraz to platili tvoji rodičia od teraz budeš ty.
    Treba ísť na obecný ( mestský ) úrad vypísať DP a oni ti pošlú výmer koľko treba zaplatiť.

    ferri.222 je offline (nepripojený) ferri.222

    ferri.222
    takze to nebude nejaka strasna suma.Ja som myslel ze s tej sumy za ktoru som kupil dom ze s toho sa bude platit dan.A na katastri sa kolko plati za vklad nehnutelnosti?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ešte je treba preveriť, či rodičia - keďže mali príjem z prevodu vlastníctva nehnuteľnosti (príjem za predaj domu) spĺňajú podmienky pre oslobodenie od dani z príjmov. V opačnom prípade budú daň z príjmov platiť oni.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    ferri.222 Pozri príspevok
    a kde sa to da zistit ci su oslobodeni od dani s prijmu?
    Pokiaľ boli vlastníkmi nehnuteľnosti viac ako 5 rokov, od dane z predaja domu sú oslobodení.
    Ak dom zdedili a poručiteľ bol vlastníkom viac ako 5 rokov a boli dedičmi v priamom rade, taktiež sú od dane oslobodení.

    Čo sa týka miestných daní, tak tá daň nebude vysoká. Platí sa raz ročne a je to individuálne. Napríklad v našej obci na východe SK sa ročne platí za priemerný RD do 20,-€.
    Ak si nadobudol RD minulý rok, ohlasovaciu povinnosť v daňovom priznaní si mal do 31.januára tohto roka na obecnom úrade v obci, kde sa dom nachádza.
    Ak si dom nadobudol v roku 2012 právoplatným rozhodnutím z katastráleho úradu, oznamovaciu povinnosť máš až budúci rok v termíne do 31.1.2013.

    ferri.222 je offline (nepripojený) ferri.222

    ferri.222
    tak mama ten dom zdedila tak je oslobodena.tak ta dan neni nic strasne mna len nastrasili ze vela sa plati ked kupim dom tak preto som sa pytal.diky za odpoved a pomoc.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.