Zavrieť

Porady

Prijem pod 1822 - nepodavam dan.priznanie rok 2012 ?

Som SZCO , moj príjem je u 2012 je nižší ako 1822,37 eur, nemusím teda podavať dan.priznanie za rok 2012 ? A teda nemusím nič vypisovať, nemsuim poslať žiadny oznam na danový úrad ? Ide mi o to, že ak nepošlem nič, aby ma danováci neskor nenahanali že prečo som im neposlal nejaké tlačivo,alebo oznamenie . Dakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mirodur Pozri príspevok
Som SZCO , moj príjem je u 2012 je nižší ako 1822,37 eur, nemusím teda podavať dan.priznanie za rok 2012 ? A teda nemusím nič vypisovať, nemsuim poslať žiadny oznam na danový úrad ? Ide mi o to, že ak nepošlem nič, aby ma danováci neskor nenahanali že prečo som im neposlal nejaké tlačivo,alebo oznamenie . Dakujem
AK máš len príjmy zo živnosti v tejto výške nie si povinný podávať DP. Ale ak vykazuješ z týchto príjmov stratu,musíš ho podať. §32 odst. 1.Zákona o DzP.
3 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mirodur Pozri príspevok
Som SZCO , moj príjem je u 2012 je nižší ako 1822,37 eur, nemusím teda podavať dan.priznanie za rok 2012 ? A teda nemusím nič vypisovať, nemsuim poslať žiadny oznam na danový úrad ? Ide mi o to, že ak nepošlem nič, aby ma danováci neskor nenahanali že prečo som im neposlal nejaké tlačivo,alebo oznamenie . Dakujem
príjmom rozumieš tržby alebo zisk ?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak oprávnene nepodáš DPFO, tak bud sa nestane nič, alebo ťa DU vyzve k predloženiu DPFO neskôr, ak uzná za vhodné. Na ich výzvu potom musíš reagovať v stanovenej lehote, ale nehrozia pokuty - ledaže z podaného DPFO na základe výzvy by sa zistilo, že si bola povinná podať DPFO v riadnom termíne.
0 0
mirodur mirodur

mirodur je offline (nepripojený) mirodur

Naozaj sa jedna o to , že nemam taký príjem. Mam asi 4 faktury ktore spolu daju sumu 1700 eur. Som živnostník , pracujem ako izolater. Takže nič nepodavam. Jedine ako spominula KEJKA, ak si ma predvolá dan.úrad tak im donesiem tie 4 faktury ako dokaz že toto bol moj celý príjem v roku 2012.. Nič viac teda nerobím.Mam po starostiach ..super )
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mirodur Pozri príspevok
Naozaj sa jedna o to , že nemam taký príjem. Mam asi 4 faktury ktore spolu daju sumu 1700 eur. Som živnostník , pracujem ako izolater. Takže nič nepodavam. Jedine ako spominula KEJKA, ak si ma predvolá dan.úrad tak im donesiem tie 4 faktury ako dokaz že toto bol moj celý príjem v roku 2012.. Nič viac teda nerobím.Mam po starostiach ..super )
Príjem je poriešený a čo výdavky? Tie nemáš?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

mirodur Pozri príspevok
Naozaj sa jedna o to , že nemam taký príjem. Mam asi 4 faktury ktore spolu daju sumu 1700 eur. Som živnostník , pracujem ako izolater. Takže nič nepodavam. Jedine ako spominula KEJKA, ak si ma predvolá dan.úrad tak im donesiem tie 4 faktury ako dokaz že toto bol moj celý príjem v roku 2012.. Nič viac teda nerobím.Mam po starostiach ..super )
to zvýraznené veru nebude stačiť !!!!
Ak nepodáš teraz DP - tak ťa niekedy v lete môže DU vyzvať na podanie DP - a potom ho musíš urobiť! (podať). - a včas!
Ja by som na tvojom mieste poslala teraz oznámenie o nepodaní DP z dôvodu nízkeho príjmu (menej, ako 1/2 NČZD). Stačí 1 veta.
doplním: samozrejme to platí vtedy - ak si nemal ani nijaký iný zdaniteľný príjem (Z PP, z prenájmu, výhra ...)
Naposledy upravil Katy a R : 02.02.13 at 16:12
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
mirodur Pozri príspevok
Naozaj sa jedna o to , že nemam taký príjem. Mam asi 4 faktury ktore spolu daju sumu 1700 eur. Som živnostník , pracujem ako izolater. Takže nič nepodavam. Jedine ako spominula KEJKA, ak si ma predvolá dan.úrad tak im donesiem tie 4 faktury ako dokaz že toto bol moj celý príjem v roku 2012.. Nič viac teda nerobím.Mam po starostiach ..super )
To že máš štyri faktúry, neznamená, že máš aj taký príjem. Pod príjmom sa v JU myslí úhrada.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Katy a R Pozri príspevok
to zvýraznené veru nebude stačiť !!!!
Ak nepodáš teraz DP - tak ťa niekedy v lete môže DU vyzvať na podanie DP - a potom ho musíš urobiť! (podať). - a včas!
Ja by som na tvojom mieste poslala teraz oznámenie o nepodaní DP z dôvodu nízkeho príjmu (menej, ako 1/2 NČZD). Stačí 1 veta.
doplním: samozrejme to platí vtedy - ak si nemal ani nijaký iný zdaniteľný príjem (Z PP, z prenájmu, výhra ...)
oznámenie nič nerieši. Aj v prípade, že oznámi a možno práve preto, že na seba upozorní, ho DU vyzve na podanie DPFO.
Ja by som postupovala tak, ako to pochopil zadávateľ. Načo papiere navyše, ak to zákon nevyžaduje?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
KEJKA Pozri príspevok
oznámenie nič nerieši. Aj v prípade, že oznámi a možno práve preto, že na seba upozorní, ho DU vyzve na podanie DPFO.
Ja by som postupovala tak, ako to pochopil zadávateľ. Načo papiere navyše, ak to zákon nevyžaduje?
Presne tak.
Podaním daňového priznania na základe výzvy mu nemusí vzniknúť daňová povinnosť, ale doplatok na ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia vzniknúť môže.
Takže je lepšie na seba "neupozorňovať"
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

KEJKA Pozri príspevok
oznámenie nič nerieši. Aj v prípade, že oznámi a možno práve preto, že na seba upozorní, ho DU vyzve na podanie DPFO.
Ja by som postupovala tak, ako to pochopil zadávateľ. Načo papiere navyše, ak to zákon nevyžaduje?
- nuž z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že rieši
A keď sa neposlalo oznámenie - tak vyzvali ! vždy !
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Tiež si myslím, že radšej oznámenie, že z dôvodu nízkeho príjmu nie je povinnosť podať DP.. Lebo zase na druhej strane na DÚ môžu mať podozrenie, že živnostník ,,zabudol,, podať DP..
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ja dávam vždy aj pri nízkych príjmoch.
A navyše dávaš do DP aj údaj o zaplatených príspevkoch do ZP, SP.
Trocha času s vypísaním DP si snáď nájdeš, či..... ?
1 0
mirodur mirodur

mirodur je offline (nepripojený) mirodur

No zda sa že aj taka jednoduchá vec može byť zložitá .o) Povodne som chcel podat danove priznanie ako pausalista. Teda zaevidujem príjmy (tie štyri faktury) a z toho si dam ako výdaje 40 percent + este výdaje co si platím zdravotné.Socialku neplatim lebo mam zivnost prvykrát .o)

Potom som vsak objavil toto : Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie rok 2012 je povinný podať daňovník, ak za zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy presahujúce 50 % sumy zodpovedajúcej 19,2 násobku sumy životného minima platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia. Výška ročného príjmu, do ktorej nemusíte podávať daňové priznanie v roku 2013 (za rok 2012) je 1822,37€/rok, čo je 50% zo sumy 3644,74€. Ide o 50 % nezdaniteľnej časti základu dane.

Takže hranicu 1822 som neprekrocil,teda ziadne dan.priznanie nemusim robit..Len neviem technicky ako to zrealizovať. Mam samozrejme aj ico aj dico. Iné výdaje som prakticky nemal.
Teda nikde nič nepošlem a hotovo ? Myslel som či nie je nejaký metodický pokyn ako mám postupovať aby som voči DU nevyzeral ako nejaký podvodník )))
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mirodur Pozri príspevok
No zda sa že aj taka jednoduchá vec može byť zložitá .o) Povodne som chcel podat danove priznanie ako pausalista. Teda zaevidujem príjmy (tie štyri faktury) a z toho si dam ako výdaje 40 percent + este výdaje co si platím zdravotné.Socialku neplatim lebo mam zivnost prvykrát .o)

Potom som vsak objavil toto : Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie rok 2012 je povinný podať daňovník, ak za zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy presahujúce 50 % sumy zodpovedajúcej 19,2 násobku sumy životného minima platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia. Výška ročného príjmu, do ktorej nemusíte podávať daňové priznanie v roku 2013 (za rok 2012) je 1822,37€/rok, čo je 50% zo sumy 3644,74€. Ide o 50 % nezdaniteľnej časti základu dane.

Takže hranicu 1822 som neprekrocil,teda ziadne dan.priznanie nemusim robit..Len neviem technicky ako to zrealizovať. Mam samozrejme aj ico aj dico. Iné výdaje som prakticky nemal.
Teda nikde nič nepošlem a hotovo ? Myslel som či nie je nejaký metodický pokyn ako mám postupovať aby som voči DU nevyzeral ako nejaký podvodník )))
DP teda nemáš povinnosť podať.
Naposledy upravil Tweety : 03.02.13 at 13:49
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

mirodur Pozri príspevok
No zda sa že aj taka jednoduchá vec može byť zložitá .o) Povodne som chcel podat danove priznanie ako pausalista. Teda zaevidujem príjmy (tie štyri faktury) a z toho si dam ako výdaje 40 percent + este výdaje co si platím zdravotné.Socialku neplatim lebo mam zivnost prvykrát .o)

Potom som vsak objavil toto : Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie rok 2012 je povinný podať daňovník, ak za zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy presahujúce 50 % sumy zodpovedajúcej 19,2 násobku sumy životného minima platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia. Výška ročného príjmu, do ktorej nemusíte podávať daňové priznanie v roku 2013 (za rok 2012) je 1822,37€/rok, čo je 50% zo sumy 3644,74€. Ide o 50 % nezdaniteľnej časti základu dane.

Takže hranicu 1822 som neprekrocil,teda ziadne dan.priznanie nemusim robit..Len neviem technicky ako to zrealizovať. Mam samozrejme aj ico aj dico. Iné výdaje som prakticky nemal.
Teda nikde nič nepošlem a hotovo ? Myslel som či nie je nejaký metodický pokyn ako mám postupovať aby som voči DU nevyzeral ako nejaký podvodník )))
- nemusíš vôbec robiť DP(môžeš dobrovoľne) - zo zákona povinnosť nemáš.
Len ak ťa vyzve - potom už musíš podať DP. .... nestačí potom doniesť DU faktúry
Podľa mňa ťa v lete určite DU vyzve na podanie DP - tak preto som reagovala. ja to riešim oznámením. A v takom prípade to DU vždy stačilo! Ak sa DP nepodalo, ani sa neposlalo oznámenie - tak DU chcel vždy v lete DP.
takže urob - ako myslíš.
0 0
mirodur mirodur

mirodur je offline (nepripojený) mirodur

No čas si najdem, len ak mi štát hovorí že nemusim podavat dan.priznanie tak by to bol hriech nevyužiť )))
0 0
mirodur mirodur

mirodur je offline (nepripojený) mirodur

Katy a R :
teoreticky ak ma dan.urad v lete vyzve podat DP tak mu ukážem tu vetu že nemusim podat DP ak mam prijem mensi ako 1822..a este ich upozorním že ak nepoznaju zákony nech sa ich naučia a nešikanuju slušných robotníkov ...))) Aj pre DU predsa platia zákony ...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

mirodur Pozri príspevok
Katy a R :
teoreticky ak ma dan.urad v lete vyzve podat DP tak mu ukážem tu vetu že nemusim podat DP ak mam prijem mensi ako 1822..a este ich upozorním že ak nepoznaju zákony nech sa ich naučia a nešikanuju slušných robotníkov ...))) Aj pre DU predsa platia zákony ...
Ešte raz!! Ak ťa v lete DU vyzve na podanie DP - tak ho MUSÍŠ urobiť!! ak nie - sankcie!

a ešte kukni sem - prípad keď sa DP nepodalo - až na základe výzvy http://www.porada.sk/t205917-podanie...-vyzvy-du.html
4 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mirodur Pozri príspevok
No čas si najdem, len ak mi štát hovorí že nemusim podavat dan.priznanie tak by to bol hriech nevyužiť )))
no využiješ to, ak ťa DU vyzve, tak môžeš zavolať tete, ktorá na výzve bude uvedená, môžeš si s ňou dohodnúť stretnutie a môžeš jej ukázať tie svoje faktúry a výpis z účtu. Ale ak DU nezmení názor a nedostaneš písomne zrušenie výzvy, naozaj musíš podať DP. Ono ZDP nie je len tá veta, čo ti vyhovuje ale je tam aj veta, že musíš poslúchnuť výzvu DU a aj taká veta, že DU napriek tomu, že si nemal povinnosť, môže od teba to DP žiadať.
0 0
mirodur mirodur

mirodur je offline (nepripojený) mirodur

Ano , mate pravdu že ak ma DU vyzve, tak musím ho podať.
Daňové priznanie môžete podať aj dobrovoľne. Na druhej strane však, pokiaľ vás vyzve daňový úrad, ste vždy povinní ho podať. (http://www.finance.sk/dane/informaci...ove-priznanie/)
Takže mam dve možnosti :
1. Poslať dopis - oznámenie DU že v zmysle...bla bla.. som nedosiahol príjem 1822,37 ale len cca 1500 a preto nepodavam DP. a budem čakať či ma v lete nebudu otravovať aby som ho predsa len podal,lebo im je za ním smutno ))
2. podam DP normalne v termíne, nech sa ním zadrhnu ) pretože radšej nech tam majú moje DP ako keby som im vyskočil v nejakej databáze ako DICO ktoré nepodalo Dp a vrhol by som na seba tieň podozrenia že som danoví podvodník a kvoli mne štát nevyberie na dani tolko kolko minister Kažimír predpokladal a tým vlastne ohrozujem chod slovenského hospodárstva )))

Takže idem ho podať .... Je to ako v HLAVE XXII ..DP nemusíte podať,ale ako Vás vyzvú tak ho podať musíte ,aj ked Vám táto povinnosť zo zákona nevyplýva.. NECH ŽIJE SLOVENSKO ..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať