Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Dobrý deň,chcela by som sa opýtať:
Podnikateľ mal živnosť v minulom roku v mesiacoch 1. január - 13. máj 2012, počas tohoto obdobia dosiahol príjem 2000€. Po tomto dátume bol do konca roka 2012 evidovaný na ÚPSVaR. Môže si za týchto podmienok uplatniť daňový bonus za všetky mesiace roka 2012 alebo len za obdobie 1. január 2012 - 13. máj 2012?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Annie Rockov Pozri príspevok
    Základ dane vykázal 1 400 €. Otázkou ale je, že daňový bonus sa zráta ako 12 násobok mesačného bonusu. Môže si ho ale uplatniť za všetky mesiace alebo len za obdobie podnikania?
    Ak splňa 2 základne podmienky :
    - príjem=tržby aspoň vo výške 6-násobku min.mzdy
    - kladný základ dane (zisk),

    môže si uplatniť DB za celý rok - bez ohladu na počet mesiacov podnikania.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Annie Rockov Pozri príspevok
    Dobrý deň,chcela by som sa opýtať:
    Podnikateľ mal živnosť v minulom roku v mesiacoch 1. január - 13. máj 2012, počas tohoto obdobia dosiahol príjem 2000€. Po tomto dátume bol do konca roka 2012 evidovaný na ÚPSVaR. Môže si za týchto podmienok uplatniť daňový bonus za všetky mesiace roka 2012 alebo len za obdobie 1. január 2012 - 13. máj 2012?
    Ďakujem
    Aký základ dane vykázal z podnikania ?

    ingak je offline (nepripojený) ingak

    ingak
    pri podnikani - prijmy musia dosiahnut 6-nasobok minimalnej mzdy a vykazat zaklad dane, vtedy je narok na danovy bonus.
    Základ dane vykázal 1 400 €. Otázkou ale je, že daňový bonus sa zráta ako 12 násobok mesačného bonusu. Môže si ho ale uplatniť za všetky mesiace alebo len za obdobie podnikania?

    Janiela je teraz online Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Prosím o radu

    Pani úradníčka mi vrátila daňové priznanie s tým, že pri žiadosti o vyplatenie daňového bonusu, musí byť vydokladovaný aj sobášny list. Nárok je splnený - príjem, spoločný trvalý pobyt, manželka je nezamestnaná, rodné listy detí spolu s potvrdením o návšteve školy, to všetko bolo doložené. Len ten sobášny list!
    Postupovala úradníčka správne? Zatiaľ som sa s tým nestretla.
    Ak je povinnosť priložiť sobášny list, čo potom s párom, ktorý má deti a nie je zosobášený?
    ďakujem za radu.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Janiela Pozri príspevok
    Prosím o radu

    Pani úradníčka mi vrátila daňové priznanie s tým, že pri žiadosti o vyplatenie daňového bonusu, musí byť vydokladovaný aj sobášny list. Nárok je splnený - príjem, spoločný trvalý pobyt, manželka je nezamestnaná, rodné listy detí spolu s potvrdením o návšteve školy, to všetko bolo doložené. Len ten sobášny list!
    Postupovala úradníčka správne? Zatiaľ som sa s tým nestretla.
    Ak je povinnosť priložiť sobášny list, čo potom s párom, ktorý má deti a nie je zosobášený?
    ďakujem za radu.
    SI sa mala opýtať podľa akého paragrafu toto žiada, DB je na deti nie na mng. A nestretla som sa s tým.
    Akurát môže žiadať úradníčka ak nejaké dieťa nie je manžela ( tj. je len manželkine ) , tak tam si druh alebo partner nemôže uplatniť nárok .. len manžel. Neni to ten prípad?

    Janiela je teraz online Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Nie, tento prípad to nie je. Sú riadne zosobášení. Teta sa asi zle vyspala. Myslela som, že mi niečo uniklo, preto som žiadala o radu, príp. som chcela vedieť, či má niekto podobnú skúsenosť. V zákone som to tak isto nenašla.

    srdečne ďakujem za odpoveď
    Naposledy upravil Janiela : 17.02.13 at 14:12

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Janiela Pozri príspevok
    Prosím o radu

    Pani úradníčka mi vrátila daňové priznanie s tým, že pri žiadosti o vyplatenie daňového bonusu, musí byť vydokladovaný aj sobášny list. Nárok je splnený - príjem, spoločný trvalý pobyt, manželka je nezamestnaná, rodné listy detí spolu s potvrdením o návšteve školy, to všetko bolo doložené. Len ten sobášny list!
    Postupovala úradníčka správne? Zatiaľ som sa s tým nestretla.
    Ak je povinnosť priložiť sobášny list, čo potom s párom, ktorý má deti a nie je zosobášený?
    ďakujem za radu.
    ja som sa už stretla, i keď rok predtým nemal DU problém vyplatiť DB na tie deti....
    ale ide o to, že deti nemajú rovnaké priezvisko, popr. mamina ostala pri svojom pôvodnom priezvisku......

    pri partneroch predsa platí, že si môže uplatniť DB ale každý iba na to svoje dieťa....

    Janiela je teraz online Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Všetky deti aj rodičia majú rovnaké priezviská, jeden otec a jedna mama. :-)
    Bratislava monciqamonciqa
    Prosim vas, ako mam zapisat bonus, ak mam dve deti- jedno bolo studentom plnych 12 mesiacov, druhe len 8. ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    monciqamonciqa Pozri príspevok
    Prosim vas, ako mam zapisat bonus, ak mam dve deti- jedno bolo studentom plnych 12 mesiacov, druhe len 8. ?
    Počet mesiacov uvedieš na str. 2

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.