Zavrieť

Porady

nadmerný odpočet - vrátenie do 30 dní

ahojte, zákon o DPH umožnuje vrátenie nadmerného odpočtu v skoršej lehote ak sú splnené určité podmienky. Je však potrebné zaškrtnúť políčko v daňovom priznaní, že tieto podmienky spĺňam.

Chcem sa spýtať, či to je povinnosť ak tie podmienky splňam zaškrtnúť to políčko, aby mi vratili nadmerny odpočet v skratenej lehote, alebo ak chcem nemusím (napr. viem že na druhy mesiac budem vykazovať danovu povinnosť tak si to potom odpocitam)????????????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

    lubka0907
    Dobrý deň,
    v 1Q/2012 vznikol spoločnosti nadmerný odpočet, v 2Q vznikla daňová povinnosť.

    1Q sa podal 25.4.2012 (nadmerný odpočet), pri čom sme mali nedoplatok ešte z r. 2011 za 4Q (bol zaplatený až v júli spolu s inými nedoplatkami formou exekúcie a tak som nerozlíšila, aké nedoplatky sa vlastne vyrovnali a preto asi budem musieť ísť za správkyňou)
    Ja som § 79 ods. 2 pochopila tak, že ak mal nedoplatky (čo v tomto prípade mal) tak by si tento nadmerný odpočet uplatňovať nemal a preto som r. 32 nechala nulový.
    Urobila som to správne?

    Ďakujem
    Naposledy upravil lubka0907 : 05.02.13 at 07:42

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Najprv si poriadne pozri bankový výpis spoločnosti, či vám nadm.odpočet za 1Q daňový úrad neposlal. Ak si si ho neuplatnila v 2Q a daň bola uhradená, z DÚ Vám mal okolo 25.08.2012 nadm.odpočet nabehnúť na účet.
    Ak nie, treba kontaktovať vašu správkyňu dane a dohodnúť sa s ňou.

    nadmerný odpočet - vrátenie do 30 dní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.