Zavrieť

Porady

ZAKAZKOVA VYROBA

V roku 2011 som uctovala ZV na uct 311/606 + potom som douctovala podla % ukoncenia na 316/606 (predpoklad zisk).
V roku 2012 som opat uctovala 311/606 a zaroven oductovavala -316/606 (nerobila som 606/316 kvoli softwaru).
ALE sa mi v priebehu roku 2012 znizila cena zakazky tak, ze zakazka sa dostane do straty.
Ten rozdiel, ktory mi vznikol na 316 ako strata v roku 2012 ako mam zauctovat?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Ak sa zákazka ocitla v mínuse, účtuješ na 548/316. Toto účtovanie sa považuje za tvorbu rezervy na stratu. To znamená že aj 548, aj 316 má svoju osobitnú analytiku, aj to, že ak sa strata v budúcom roku zníži, tak prednostne účtuješ 316/548 na tejto analytike. Pozri si aj § 30, ods. 14 PÚP.
    tajomna21 diky

    papulisko je offline (nepripojený) papulisko

    papulisko
    Keď sa môžem do tohoto problému zapojiť aj ja, ako sa posudzuje táto strata z daňového hľadiska ? Keďže predpokladám, že dosiahnem stratu, mala by byť asi nedaňová, alebo sa mýlim ? A ako by sa posudzovalo to, že zákazka sa dostane do straty celkovo pri jej ukončení ? Posudzuje sa táto strata tiež ako nedaňová ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.