Zavrieť

Porady

Preplatky a mylné úhrady na danovom urade uctovanie

Dobrý deň,

potrebujem poradiť ohľadom nesprávnych úhrad na daňový úrad.

Spoločnosť eviduje k 31.12.2012 zle uhradzane platba na danovy urad -
napr. socialne odvody uhradila na danovy urad
neuvadzala spravne predcislie na preddakovu dan
so spravkynou dane sa dohodli na preuctovani platieb a zvysok im vrati danovy urad na ucet

kam tieto pohladavky zauctovat

378 krátkodobe?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Badko je offline (nepripojený) Badko

Badko
Sarlotka Pozri príspevok
Dobrý deň,

potrebujem poradiť ohľadom nesprávnych úhrad na daňový úrad.

Spoločnosť eviduje k 31.12.2012 zle uhradzane platba na danovy urad -
napr. socialne odvody uhradila na danovy urad
neuvadzala spravne predcislie na preddakovu dan
so spravkynou dane sa dohodli na preuctovani platieb a zvysok im vrati danovy urad na ucet

kam tieto pohladavky zauctovat

378 krátkodobe?
ja by som ich dala tiež na 378 +analytika

Badko je offline (nepripojený) Badko

Badko
Ja som to riešila takto ako som písala - včera som pozerala saldo v ZP dovera a máme k 31.12. - nulu
nijaké potvrdenie mi nedali, len som vytlačila saldo zo ZP kde je nula - myslím, že to bude ok

Badko je offline (nepripojený) Badko

Badko
Sarlotka Pozri príspevok
este mam jednu otazku tiez tak trochu mimo temy ale ved som ju ja zalozila tak mozem ja viem najst saldokonto v dovere, vseobecke, socialnej poistovni v elektronickych komunikaciach vzdy priebezne sledujem saldokonta ale v unione v elektronickej komunikaciu som nenasla ? da sa aj tam najst? a ak ano tak kde?

dakujem
v Unionke som nenašla ani ja

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Sarlotka
dakujem za odpoved a este aj ked trosku mimo temy aj preplatky na ZP by som riesila ja inak ako predchazdajuci uctovnik..

maju tam totiz aj v predchadzajucom roku preplatky tentokrat na zdravotke...predchazajuci uctovnik to ma uvedene nasledovne
priklad
prepladok na ZP 100
zavazok (mzdy december) ZP 300
v suvahe zavazok 336 200

podla mna by v suvahe mala byt pohladavka 100 v aktivach riadok 52
a zavazok 300 v pasivach riadok 114
suhlasite?

Badko je offline (nepripojený) Badko

Badko
Sarlotka Pozri príspevok
dakujem za odpoved a este aj ked trosku mimo temy aj preplatky na ZP by som riesila ja inak ako predchazdajuci uctovnik..

maju tam totiz aj v predchadzajucom roku preplatky tentokrat na zdravotke...predchazajuci uctovnik to ma uvedene nasledovne
priklad
prepladok na ZP 100
zavazok (mzdy december) ZP 300
v suvahe zavazok 336 200

podla mna by v suvahe mala byt pohladavka 100 v aktivach riadok 52
a zavazok 300 v pasivach riadok 114
suhlasite?
podla mna je to v súvahe dobre - preplatok - závazok = zostatok 200 - aký stav v salde má ZP

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Sarlotka
takze by ste do dali tak ako predchadzajúci uctovnik

dalo by sa potom tiez argumentovat, ked je na danovom urade preplatok z mylnych platieb ale zaroven zavazky k 31.12. napr z dane z motor. vozidiel, preddavkovej dane za mzdy december 2012 tak by teoreticky tiez mal len zostatok ci uz ako pohladavka alebo zavazok ale voci akej dani - 345,343,342, 341?

no a ked by som to porovnala s uctovanim napr dobropisov ktore nemam k 31.12. uhradené a zaroven mam voci danemu dodavatelovi zavazok tiez uvadzam sumu dobropisov na stranu aktiv suvahy pohladavky a zavazky na strane pasiv suvahy

aky je vas nazor?

Badko je offline (nepripojený) Badko

Badko
No na DU pri mylnej platbe- vždy som žiadala písomne o preúčtovanie z jednej dane na druhú tam sa to inak nedá
ale pri ZP
som mala jeden mesiac preplatok a na druhý mesiac som ho odrátala zo závazku - a po telefonáte na ZP -
mi to tak pani čo nás má na starosti odsúhlasila - konečný zostatok sme mali správny

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Sarlotka
Badko Pozri príspevok
No na DU pri mylnej platbe- vždy som žiadala písomne o preúčtovanie z jednej dane na druhú tam sa to inak nedá
ale pri ZP
som mala jeden mesiac preplatok a na druhý mesiac som ho odrátala zo závazku - a po telefonáte na ZP -
mi to tak pani čo nás má na starosti odsúhlasila - konečný zostatok sme mali správny
dakujem naozaj maju tie platby na vsetky urady platene mirnix dirnix
prebrala som ucto v januari a spracovavam cely rok dozadu od januara im posielam prevodné prikazy snad to uz bude vsetko ok..

skusim zavolat na zdravotku a poriesit to... no aj by som urcite chcela mat k tomu aj nejake potrvdenie ci papier ze doslo k zapocitaniu pohladavok a zavazkov voci ZP ..

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Sarlotka
Badko Pozri príspevok
Ja som to riešila takto ako som písala - včera som pozerala saldo v ZP dovera a máme k 31.12. - nulu
nijaké potvrdenie mi nedali, len som vytlačila saldo zo ZP kde je nula - myslím, že to bude ok
To je super napad s vytlacenim toho salda musim zistit este o ktoru zdravotku ide lebo mam vstup do elektronickej komunikacii momentalne len vseobecnej (inde nema zamestnancov) tak nech sa to aj zuctuje a sparuje a odtrania sa nezrovnalosti...

este raz dakujem

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Sarlotka
este mam jednu otazku tiez tak trochu mimo temy ale ved som ju ja zalozila tak mozem ja viem najst saldokonto v dovere, vseobecke, socialnej poistovni v elektronickych komunikaciach vzdy priebezne sledujem saldokonta ale v unione v elektronickej komunikaciu som nenasla ? da sa aj tam najst? a ak ano tak kde?

dakujem

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.