Zavrieť

Porady

Potvrdenie o prijme za rok 2012 a nevyplatena mzda

Poradite mi, ako vyplnit potvrdenie o prijme zo zavislej cinnosti za rok 2012 v pripade, ze zamestnancovi nebola vyplatena mzda za cely rok? Zamestnanec je v TPP pocas celeho roka 2012, avsak mzda mu bola vplatena len za mesiace 1-9 a ciastocne i za mesiac 10/2012. Dan a odvody mu boli zrazene za mesiace 1-9/2012. Dan nebola v poslednych mesiacoch zamestnavatelom odvedena na DU. Nie je mi jasne, aky udaj treba v tomto pripade vyplnit v riadku 2 (obdobie) a riadku 6 (nezdanitelne min.). V riadku 2 sa udava cely rok, co trva TPP? A v riadku 6 sa udavaju mesiace 1-9 a ciastka, ktora bola uplatnene ako NM pri zrazeni dane zo mzdy, alebo cely rok a plna vyska NM? Dakujem za Vasu pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Dakujem Tamila za prispevky. Zial, nenasla som tam odpoved na otazku, ake obdobie a vysku nezdanitel. minima mam uvadzat v potvrdeni. Mozem poprosit o nieco konkretnejsie? Viem, ze uvadzam len vyplatenu mzdu, avsak chcem sa uistit, ci treba uviest len cast NM, ktore bolo uplatnene v tej vyplatenej mzde, alebo NM za cely rok. Dakujem.

    Potvrdenie o prijme za rok 2012 a nevyplatena mzda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.