Zavrieť

Porady

vlastný príjem manželky

Ak manžel/ka zarobila v roku 2012: 1540,28 (to je úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov), poistné a príspevky sú 206,35 ( 1540,28-206,35=1333,93 je ČZD): je správne vypočítaná nezdaniteľná časť na manželku 3644,74-1333,93=2310,81? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Jana103 Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať,
    robím DP A a chce si uplatniť NZD na manželku...stačí mi jej RZD a potom poberala aj invalidný dôchodok, aj to sa bude rátať do jej príjmu?
    ďakujeeem
    Ano stačí ti jej RZD , a áno ID sa ráta do jej príjmu. Takže uplatniť si jej mng. môže sumu 3644,74-ID-hrubá mzda +odvody

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    stanka s. Pozri príspevok
    Ak manžel/ka zarobila v roku 2012: 1540,28 (to je úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov), poistné a príspevky sú 206,35 ( 1540,28-206,35=1333,93 je ČZD): je správne vypočítaná odpočítateľná časť na manželku 3644,74-1333,93=2310,81? Ďakujem
    Je.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    stanka s. Pozri príspevok
    To znamená, že preddavky na daň sa z tej sumy neodpočítajú
    Nie. Manželka si môže podať DP alebo požiadať zamestnáv. o RZD a preddavky jej budú vrátené.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    stanka s. Pozri príspevok
    To znamená, že preddavky na daň sa z tej sumy neodpočítajú
    nie, iba poistné

    emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

    účtovnik amater emily 2
    Zamestnanec doručil ( je PN )potvrdenie o prijme manželky od zamestnávateĺa za 08-09/2012 : r.04 ČZD 496,24 , r. 05 úhrn preddavkov na daň 14,12 a r.06: 1-9 2733,48

    Viem, že má 1dieťa nar. v 11/2010 a druhé dieťa nar. 02/2012

    Akú sumu si môže zamestnanec uplatniť na manželku v roč. zúčtovaní ?

    ďakujem

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    emily 2 Pozri príspevok
    Zamestnanec doručil ( je PN )potvrdenie o prijme manželky od zamestnávateĺa za 08-09/2012 : r.04 ČZD 496,24 , r. 05 úhrn preddavkov na daň 14,12 a r.06: 1-9 2733,48

    Viem, že má 1dieťa nar. v 11/2010 a druhé dieťa nar. 02/2012

    Akú sumu si môže zamestnanec uplatniť na manželku v roč. zúčtovaní ?

    ďakujem
    nemusel ti doručovať potvrdenie od jej zamestnávateľa - to potrebuje ona k svojmu DP.
    mal ti "doručiť" - uviesť celkový príjem manželky (tam sa počítajú napr aj dávky zo SP a iné).
    Ak by bol toto jej jediný príjem - tak hrubú mzdu znížiš o poistné - a uplatniť na manželku možeš rozdiel medzi NČZD a príjmom manželky (v tomto prípadeHM znížená o poistné)

    emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

    účtovnik amater emily 2
    Ok , takže zo "zamestnania ma prijem 493,74 + by mal doniesť potvrdenie kolko poberala matersku ?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    emily 2 Pozri príspevok
    Ok , takže zo "zamestnania ma prijem 493,74 + by mal doniesť potvrdenie kolko poberala matersku ?
    Ešte raz: Hrubá mzda znížená o poistné ! Plus všetky jej ostatné príjmy.
    nebude dobrý tvoj údaj! -
    Naposledy upravil Katy a R : 07.02.13 at 17:08

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    emily 2 Pozri príspevok
    Ok , takže zo "zamestnania ma prijem 493,74 + by mal doniesť potvrdenie kolko poberala matersku ?
    ÁNo, aj materské sa počíta do vlastného príjmu manželky. ALe výšku jej príjmov na uplatnenie NČ uvedie priamo v žiadosti o RZD.

    emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

    účtovnik amater emily 2
    Prave o to ide, zamestnanec mi má vyplniť žiadosť o ročné zúčtovanie a potrebujem vedieť čo mu mám povedať-poradiť, že má uviesť na uplatnenie NČ.

    to čo som napísala ako príjem zo zamestnania 493,74 - som sa zle vyjadrila -je to už príjem-poistné ....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    emily 2 Pozri príspevok
    Prave o to ide, zamestnanec mi má vyplniť žiadosť o ročné zúčtovanie a potrebujem vedieť čo mu mám povedať-poradiť, že má uviesť na uplatnenie NČ.

    to čo som napísala ako príjem zo zamestnania 493,74 - som sa zle vyjadrila -je to už príjem-poistné ....
    Veď sme ti už poradili, čo všetko do príjmu ide, či máš v tom stále nejasno?

    stanka s. je offline (nepripojený) stanka s.

    stanka s.
    Poberala rodičovský príspevok, potom sa vrátila do práce. Ten príspevok by sa do vlastného príjmu nemal počítať. Chápem to správne?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    stanka s. Pozri príspevok
    Poberala rodičovský príspevok, potom sa vrátila do práce. Ten príspevok by sa do vlastného príjmu nemal počítať. Chápem to správne?
    áno, chápeš to správne....

    Jana103 je offline (nepripojený) Jana103

    účtovníčka a mzdárka a niekedy mám pocit, že aj dievča pre všetko :) ...viac Jana103
    Chcem sa opýtať,
    robím DP A a chce si uplatniť NZD na manželku...stačí mi jej RZD a potom poberala aj invalidný dôchodok, aj to sa bude rátať do jej príjmu?
    ďakujeeem

    Jana103 je offline (nepripojený) Jana103

    účtovníčka a mzdárka a niekedy mám pocit, že aj dievča pre všetko :) ...viac Jana103
    ďakujem veľmi pekne za pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.