Zavrieť

Porady

Daňové priznanie SZČO a materský príspevok

Prosím Vás pekne, kam mám zaradiť materský príspevok SZČO v daňovom priznaní? SZČO má príjem len z § 6 a v r. 2005 poberala materskú. Na ktorý riadok? Ďakujem za rady!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    habrina
    Prosím Vás pekne, kam mám zaradiť materský príspevok SZČO v daňovom priznaní? SZČO má príjem len z § 6 a v r. 2005 poberala materskú. Na ktorý riadok? Ďakujem za rady!
    Materský príspevok sa nezaratáva do príjmu daňovníka.

    habrina je offline (nepripojený) habrina

    účtovníčka-všeobecne habrina
    Tweety
    Materský príspevok sa nezaratáva do príjmu daňovníka.
    Tweety si si istá, lebo vo veľa príspevkoch sa uvádza, že materská sa dáva do príjmu, ale rodičovský príspevok je vlastne sociálna dávka, tak ten nie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    habrina
    Tweety si si istá, lebo vo veľa príspevkoch sa uvádza, že materská sa dáva do príjmu, ale rodičovský príspevok je vlastne sociálna dávka, tak ten nie.
    Do príjmu daňovníka sa určite nezaratáva, zaratáva sa iba vtedy, ak si manžel uplatňuje OP( 87936, alebo rozdiel medzi tým a jej príjmami) na manželku.

    svojar je offline (nepripojený) svojar

    svojar
    Materské je síce príjmom daňovníka, ale nezdatiteľným. Ako príjem by sa uvádzal ako príloha v DP manžela, ktorý by si na manželku uplatňoval nezaniteľnú časť vo výške 19,2 - násobku ŽM § 11 ods. 1 b)

    svojar je offline (nepripojený) svojar

    svojar
    Kým som to napísal už ma predbehla Tweety, takže mám potvrdené, že sa nemýlim

    habrina je offline (nepripojený) habrina

    účtovníčka-všeobecne habrina
    Veľmi pekne Vám všetkým ďakujem, nevedela som to pochopiť a dať si to do súvisu so SZČO. Ešte raz pekne ďakujem!!!

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    habrina
    Veľmi pekne Vám všetkým ďakujem, nevedela som to pochopiť a dať si to do súvisu so SZČO. Ešte raz pekne ďakujem!!!
    Som rada, že som Ti s tým pomohla.

    Daňové priznanie SZČO a materský príspevok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.