Zavrieť

Porady

podpis na fakture

Zdravím,

chcem sa opýtať či po novele zákona o DPH je povinný podpis na faktúre ? V zákone to nikde nevidím.

Ešte mám otázku k zasielaniu scanu originálu faktúry/prípadne iba exportu faktúry do formátu pdf, či sa takáto faktúra považuje za elektronickú, alebo nie.

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    co sa povazuje za elektronicku fakturu je uvedene v §71,2...

    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...a_pravidla.pdf

    tu je uvedene :
    1/Okrem toho, aby sa faktúra podľa smernice o DPH považovala za elektronickú faktúru,
    musí sa vyhotoviť a aj prijať v akomkoľvek elektronickom formáte. Výber formátu záleží
    od zdaniteľných osôb. Môže ísť o faktúry ako štruktúrované správy (ako napríklad XML)
    alebo iné typy elektronického formátu (ako napríklad e-mail s prílohou PDF alebo fax
    prijatý v elektronickom nepapierovom formáte).
    2/ Na druhej strane, faktúry vytvorené v papierovej podobe, ktoré sú nasnímané, poslané
    a prijaté e-mailom, možno považovať za elektronické faktúry.

    frenkacik je offline (nepripojený) frenkacik

    frenkacik
    Svojho casu som mal problem s fakturou, ktora nebola opeciatkovana iba podpisana a pani mi nechcela poslat peniaze kym nebude opeciatkovana.
    Napisal som na danove riaditelstvo a ono mi potvrdilo ze staci podpis a razitko nemusi byt.
    Takze skuste sa tam opytat, vtedy mi ochotne odpovedali: http://www.drsr.sk

    frenkacik je offline (nepripojený) frenkacik

    frenkacik
    martinez Pozri príspevok
    co sa povazuje za elektronicku fakturu je uvedene v §71,2...

    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...a_pravidla.pdf

    tu je uvedene :
    1/Okrem toho, aby sa faktúra podľa smernice o DPH považovala za elektronickú faktúru,
    musí sa vyhotoviť a aj prijať v akomkoľvek elektronickom formáte. Výber formátu záleží
    od zdaniteľných osôb. Môže ísť o faktúry ako štruktúrované správy (ako napríklad XML)
    alebo iné typy elektronického formátu (ako napríklad e-mail s prílohou PDF alebo fax
    prijatý v elektronickom nepapierovom formáte).
    2/ Na druhej strane, faktúry vytvorené v papierovej podobe, ktoré sú nasnímané, poslané
    a prijaté e-mailom, možno považovať za elektronické faktúry.
    este by som mal otazku, ci moze byt faktura bez elektronickeho podpisu
    zrejme ano, ale chcem mat istotu
    elektronicka faktura moze byt bez (naskenovaneho a vlozeneho) razitka a podpisu?

    calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

    calimero1
    Fany Pozri príspevok
    Prišla mi mailom faktúra z Polska (cez internet.obchod www.zoofast.sk) za tovar. Ceny sú na nej bez DPH, no nieje tam žiadna pečiatka, ani podpis a ani jednoznačné DIČ (je tam nejaké číslo, ale netuším, či to je IČO, alebo DIČ alebo nejaké iné registračné číslo predávajúceho) a chýba mi tam aj nejaká formulka akože "prenesienie dańovej povinnosti" alebo niečo také. Je takáto faktúra uznateľná? Musím ako plátca DPH z tohto titulu (okrem dodanenia) ešte niečo účtovne a daňovo urobiť?
    Prosím, vie na toto niekto jednoznačne odpovedať? Ďakujem.
    Pečiatku, podpis a tú formulku o prenesení daňovej povinnosti nedáva na faktúru žiaden môj dodávateľ, či je to z Nemecka, Británe, Poľska. Oni vystavujú faktúry podľa ich zákonov, takže by som sa veľmi nevzrušoval. Nie sme pupok sveta a nebude sa nám celý svet prispôsobovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.