Zavrieť

Porady

DPFO - príjem z urbáru

Príjem z urbáru v roku 2012 musí si občan priznať v DP FO typ A. Urbár je povinný zaslať doklad o príjme z urbáru občanovi ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Zakladáš tému, kladieš otázky a sama si na ne odpovedáš ! ? To je dobré, môže byť, len je tam pár nezrovnalostí. Príjem z urbáru so subjektivitou sa nepriznáva, lebo podľa § 3 ods. 2, písm. d, ZoDP nie je predmetom dane. Príjem z urbáru bez subjektivity sa priznáva, ak vznikla individuálna daňová povinnosť. Nie však v priznaní A, ale B, lebo ide o príjem podľa § 6, nie § 5. Urbár bez subjektivity musí k tomu na požiadanie poskytnúť údaje o pomernom podieli z celkových príjmov aj z celkových výdavkov, nie iba o vyplatených peniazoch.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Daska Pozri príspevok
    Ako zistim, ci urbar ma alebo nema pravnu subjektivitu?
    bez subjektivity nemá ičo, nepodáva DP

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Aha, takze ked som na nete nasla, ze ma ICO, tak ma pravnu subjektivitu a FO nemusi podavat DP na vyplatene podiely

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Daska Pozri príspevok
    Aha, takze ked som na nete nasla, ze ma ICO, tak ma pravnu subjektivitu a FO nemusi podavat DP na vyplatene podiely
    v tomto prípade nie, nemusí podávať DP, nakoľko podiely na zisku sú už po zdanení.....

    misena je offline (nepripojený) misena

    misena
    Zdravím, príjem z urbáru je príjem podľa §6. Príjmy a výdaje sa zapíšu do DP do VI.oddielu riadok 1 (príjmy z poľnohospodárskej výroby, lesného a vodného hospodárstva)?

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    misena Pozri príspevok
    Zdravím, príjem z urbáru je príjem podľa §6. Príjmy a výdaje sa zapíšu do DP do VI.oddielu riadok 1 (príjmy z poľnohospodárskej výroby, lesného a vodného hospodárstva)?
    Áno, ak ide o urbár bez právnej subjektivity /bez IČO a DIČ/. Aj je so subjektivitou, tak ide o už zdanený príjem, ktorý do priznania nejde.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.