Zavrieť

Porady

co potrebujem na predaj zavaranin

dobry den chcela by soms a opytat ci mi vie niekto poradit co vsetko potrebujem na predaj zavaranin(kto mi dava datum spotreby a vsetky tieto info ...),popripade kde sa na to popytat dakujem vam za rady
Usporiadat
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

chceš predávať vlastné zaváraniny?
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Ak vlastne, najdi si podmienky na otvorenie potravinarskej vyroby ..... (a prejde ta to )
Naposledy upravil ivka70 : 09.02.13 at 07:16
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

ivka70 Pozri príspevok
Ak vlastne, najdi si podmienky na otvorenie potrsavinarskej vyroby ..... (a prejde ta to )
nič nehľadaj,rovno na to zabudni.
to akože doma v kuchyni chceš robiť? môžeš,v pohode,ale potom len po susedoch predávať,alebo s nimi vymieňať za vajcia,kurence a tak....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Máš veľký ovocný vlastný sad, alebo chceš ovocie kupovať? Bývaš v rodinnom dome?
Kde by si tie zaváraniny vyrábala?
Neviem koľko máš rokov, ak ti deti odišli z domu, tak by si mala dosť priestoru na jeho upravenie podľa predpisov. Alebo ak máš napr. letnú kuchyňu. Úpravy sa dajú vždy urobiť.
Ja osobne ak chcem poriadnu a správnu informáciu, zájdem rovno za kompetetnými.
Zrýchli to celý proces.
Osobne som stroskotala , síce veľmi dávno, na jednom projekte, pretože mi chýbala iba jeden jediná podmienka na prevádzku a to svetlá výška miestnosti - 10 cm.Svetlá výška - výška od podlahy pod strop.
Takže ak máš predstavu aké množstvo budeš vyrábať, z čoho budeš vyrábať, či to nemôže byť postupne aj biovýroba, tak choď priamo na hygienu a popýtaj sa.
Najlepšie info sú z prvej ruky.
Osobne si myslím, že na trhu je stále diera v kvalitných zaváraninách, inak letia aj 100% šťavy (pozri si situáciu a ceny).
Práve včera tu bola požiadavka na Porade na egrešový kompót, začala som googliť, my sme ho mali vždy doma a čuduj sa svete, na Slovensku som nenašla, v Čechách iba jedného výrobcu a nektár ďalší výrobca. Ani sa nedováža. To len pre zaujímavosť.
Jedine Ikea ho má vraj v sortimente, tuším lekvár a či je aj u nás, neviem.
Vo všetkých lekvároch je priveľa cukru, osobne kupujem dovážané maďarské lekváre TARPA bez cukru (diabetes v rodine nemáme), jedinou zložkou je ovocie pri slivkovom, napr. pri marhuľovom 15% medu. Bez akýchkoľvek konzervačných a aromatických prísad. Z 320g ovocia je 100g produktu. Med má Ph 5, neprekysľuje.Je neutrálny.
Budeš vyrábať kvalitné, zapýtaš si dobrú cenu.
Atraktívne balenie a etkikety.
Ak cítiš, že ťa to ťahá do tejto výroby a máš podmienky, tak za tú počiatočnú kalváriu s vybavovaním to bude stáť snáď zato.
Nikde nie je napísané, že neprerazíš aj do zahraničia, ako napr.
http://www.cas.sk/clanok/144317/nase...-v-dubaji.html
http://www.radmilla.sk/
http://www.mikromarkt.eu/pdfs/sk_dob...odukty%202.pdf

Veľa šťastia.
Nedaj sa odradiť.
Naposledy upravil korela : 09.02.13 at 12:45
8 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

liliensilvia Pozri príspevok
dobry den chcela by soms a opytat ci mi vie niekto poradit co vsetko potrebujem na predaj zavaranin(kto mi dava datum spotreby a vsetky tieto info ...),popripade kde sa na to popytat dakujem vam za rady
1. naštuduj potravinový kódex predaj zaváranín je predaj balených potravín. 2. dátum spotreby si stanovuje výrobca na základe skúšok . 3. Chceš vyrábať na to si sa nepýtala.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

No schválne ak chceš vyrábať, tak si sprav cenovú kalkuláciu a porovnaj s tým čo vidíš v obchode - nemáš šancu! (tvoja výroba bude minimálne o 50% drahšia a to nehovorím a doprave)
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54 Pozri príspevok
No schválne ak chceš vyrábať, tak si sprav cenovú kalkuláciu a porovnaj s tým čo vidíš v obchode - nemáš šancu! (tvoja výroba bude minimálne o 50% drahšia a to nehovorím a doprave)
Podľa toho v akom obchode. Možno tak nezáleží na kvantite, ako na kvalite.
0 0
Ladusska Ladusska

Ladusska je offline (nepripojený) Ladusska

Najlepšie je zájsť na príslušnú Regionálnu veterinárnu a potravinovú správu, tu nájdete adresu: http://www.svpssr.sk/zakladne_info/kontakty.asp

Ak ste výrobca, choďte na RVPS, ak otvárate predajňu, choďte aj na Regionálny úrad verejného zdravotníctva: http://www.uvzsr.sk/index.php?option...id=6&Itemid=58

Keby ste potraviny nevyrábali, len predávali poľnohospodárske prebytky, týkala by sa vás miernejšia legislatíva pre predaj malých množstiev potravín: http://www.svps.sk/potraviny/domaci_predaj_potravin.asp
Keďže chcete vyrábať, budú minimálne požiadavky oveľa prísnejšie a finančne náročnejšie.

Okrem zákona 152/95 o potravinách si pozrite Potravinový kódex - celú 1. a 2. časť a z tretej časti hlavu č. 21 a č. 27 (pre termosterilizované pokrmy).

Tiež by sa Vás týkala legislatíva Európskej únie - hlavne Nariadenie č. 852/2004 o hygiene potravín, 882/2004 - požiadavky na vysledovateľnosť a 178/2002 - všeobecné zásady potravinového práva + mnohé iné...

Ak vyrábate naozaj v malom, nebolo by lepšie osloviť pár známych a predať im to takto?
4 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela Pozri príspevok
Podľa toho v akom obchode. Možno tak nezáleží na kvantite, ako na kvalite.
ešte sa veľakrát vyspím kým budú spotrebitelia pozerať na kvalitu.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
liliensilvia Pozri príspevok
dobry den chcela by soms a opytat ci mi vie niekto poradit co vsetko potrebujem na predaj zavaranin(kto mi dava datum spotreby a vsetky tieto info ...),popripade kde sa na to popytat dakujem vam za rady
kopretinka Pozri príspevok
nič nehľadaj,rovno na to zabudni.
to akože doma v kuchyni chceš robiť? môžeš,v pohode,ale potom len po susedoch predávať,alebo s nimi vymieňať za vajcia,kurence a tak....
Nechcem rýpať ( fakt ) , ale lilien možno inšpiroval jeden film ( na názov si za svätého nespomeniem ) s podobným námetom ...

Dej sa odhráva v USA ( šak kde inde - obmedzená krajina neobmedzených možností ) ...
Hlavná hrdinka je na vysokom poste v biznise . Jedného dňa sa dozvie , že jej sestra zomrela a ostalo po nej dievčatko malé ...
Keďže nestíhala robotu a decko , nuž sa rozhodla odísť z roboty ...kúpila na vidieku dom s veľkým sadom jabĺk , ktoré spracovávala na detskú výživu a podobne ...
Raz sa stalo , že v jednom obchode mestický chceli niečo z vidieka , lebo je to in ...
Keďže robila v takom biznise , tak rozbehla výrobu - pomáhali jej aj susedky ...
Jej produkty šli tak na odbyt , že expandovala do širokého okolia a aj susedných štátov Únie ...
Jej pôvodná firma ju oslovila a chcela celú výrobu a všetko okolo toho kúpiť ...
Ona odmietla ...

...a mali sa dobre , až kým nepomreli ...
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

buchač Pozri príspevok
Nechcem rýpať ( fakt ) , ale lilien možno inšpiroval jeden film ( na názov si za svätého nespomeniem ) s podobným námetom ...

Dej sa odhráva v USA ( šak kde inde - obmedzená krajina neobmedzených možností ) ...
Hlavná hrdinka je na vysokom poste v biznise . Jedného dňa sa dozvie , že jej sestra zomrela a ostalo po nej dievčatko malé ...
Keďže nestíhala robotu a decko , nuž sa rozhodla odísť z roboty ...kúpila na vidieku dom s veľkým sadom jabĺk , ktoré spracovávala na detskú výživu a podobne ...
Raz sa stalo , že v jednom obchode mestický chceli niečo z vidieka , lebo je to in ...
Keďže robila v takom biznise , tak rozbehla výrobu - pomáhali jej aj susedky ...
Jej produkty šli tak na odbyt , že expandovala do širokého okolia a aj susedných štátov Únie ...
Jej pôvodná firma ju oslovila a chcela celú výrobu a všetko okolo toho kúpiť ...
Ona odmietla ...

...a mali sa dobre , až kým nepomreli ...
hej,to som videla........naozaj je to v Amerike také jednoduché
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka Pozri príspevok
hej,to som videla........naozaj je to v Amerike také jednoduché
...a poviem Ti ???
Nebol som ...

ALE URČITE JEDNODUCHŠIE ako u nás ....
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

vraj v Amerike , trvá vybavenie živnosti, či podnikania cca 1 hodinu ...

stačí len registrácia pre daň,žiadne somariny ako v SR , hygiena, požiarnici, MU a p.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Indeed Pozri príspevok
vraj v Amerike , trvá vybavenie živnosti, či podnikania cca 1 hodinu ...
stačí len registrácia pre daň,žiadne somariny ako v SR , hygiena, požiarnici, MU a p.
Počkaj , počkaj ....

Vravíš vraj ???
Nuž ja vravím ,že aj tie ostatné náležitosti , čo spomínaš , asi ( skôr určite ) budú musieť byť splnené ...

Ako som ale povedal , určite jednoduchšie to bude a hlavne rýchlejšie ...somariny aj v Amerike vydumujú ...
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

V Amerike, teda v U.S.A. maju federálne zákony , ale aj miestné zákony,ktoré sa možu líšiť štát od štátu...

V štáte Alabama nemusí platiť to,čo platí v štáte Illinois, či v Severnej Dakote...

Dokonca v niektorých štátoch používajú vlastnú menu a vykašlali sa na US Dollar..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Indeed Pozri príspevok
V Amerike, teda v U.S.A. maju federálne zákony , ale aj miestné zákony,ktoré sa možu líšiť štát od štátu...
Váááážne ....a to fakt ????....neverím ...
V štáte Alabama nemusí platiť to,čo platí v štáte Illinois, či v Severnej Dakote...
...a ani v ďaľších 48 ....
Dokonca v niektorých štátoch používajú vlastnú menu a vykašlali sa na US Dollar..
...silne pochybujem...skôr len v nejakých mestečkách ...
Ale skús aspoň jeden štát Únie dať ...rád sa nechám poučiť ...
...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Indeed Pozri príspevok
vraj v Amerike , trvá vybavenie živnosti, či podnikania cca 1 hodinu ...

stačí len registrácia pre daň,žiadne somariny ako v SR , hygiena, požiarnici, MU a p.
tam sú takí čestní že svojou činnosťou neohrozia zdravie ľudí? alebo je to jedno? VIETE vážení prečo zabitá krava expedovaná do USA musí mať jazyk? preto aby sa im ani náhodou nevrátila lebo oni na jazyk dávajú pečiatku o spôsobe chovania a špeciálne GMO látkami. prečo reexport lebo naše bolo viac cenené teda drahšie. a to už neuvažujem o miešaní konského s hovädzím. Vo filmoch majú super vojakov a každý sa po nich opičí tak sa strieľajú navzájom
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Indeed Pozri príspevok
vraj v Amerike , trvá vybavenie živnosti, či podnikania cca 1 hodinu ...

stačí len registrácia pre daň,žiadne somariny ako v SR , hygiena, požiarnici, MU a p.
požiarnici ani u nás a to MU je čo?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54 Pozri príspevok
ešte sa veľakrát vyspím kým budú spotrebitelia pozerať na kvalitu.
Ja si uvedomujem a vidím, ako sa situácia pomerne rýchlo mení.
Ľudí jednak prinútia zmeniť stravovacie návyky a vyberať si vhodné a zdravé potraviny diagnózy svoje alebo rodinných príslušníkov, priateľov.
Nárast diagnóz sa niekoľko násobne zvyšuje. Ak nie rapídne.
Kto skupuje kvalitnú pôdu? Kto je pri informáciách.
Podľa mňa, keby nebolo manipulácie, situácia by už dnes bola iná.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

korela Pozri príspevok
Ja si uvedomujem a vidím, ako sa situácia pomerne rýchlo mení.
Ľudí jednak prinútia zmeniť stravovacie návyky a vyberať si vhodné a zdravé potraviny diagnózy svoje alebo rodinných príslušníkov, priateľov.
Nárast diagnóz sa niekoľko násobne zvyšuje. Ak nie rapídne.
Kto skupuje kvalitnú pôdu? Kto je pri informáciách.
Podľa mňa, keby nebolo manipulácie, situácia by už dnes bola iná.
ano, presne, aj ja vidím okolo seba čím ďalej, tým viac rodín, kde sa doma pečie chlieb, kde, keď sa je mäso, tak iba napríklad z teliat chovaných vonku, alebo domáce zajačie, kuracie. Kde jedia zemiaky doma vypestované, ovocie na 90% z domácich zdrojov, tiež zeleninu. Mlieko a mliečne výrobky z domácich chovov. A tými domácimi zdrojmi myslím mimo obchodnej siete.

Inak, ono je to paradox, ale zdravé stravovanie nemusí znamenať vždy len drahé stravovanie. Zdravé stravovanie sú skôr jednoduché jedlá, s mála surovín, podľa možností bez polotovarov, prídavných látok.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať