Zavrieť

Porady

Príjem z tuzemska aj zo zahraničia

Dobrý večer,

mám taký problém, že jeden náš priateľ bol zamestnaný aj doma
(4 mesiace) aj v zahraničí (8 mesiacov). V zahraničí si zaplatil daň.
Musí podať DP?
- Aký typ DP A alebo B ?
- aké potvrdenie potrebuje aby mohol vyplniť DP ?
- manželka ja na materskej dovolenke, dcéra sa im narodila 9.12.2005, môže žiadať o daňový bonus na dieťa? A v akej sume?
- momentálne pracuje v zahraničí
- ak musí podať DP pod akým číslom má uviesť príjem zo zahraničia?

Vopred Vám veľmi ďakujem.
gigi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    ja som si tiež pozrela odporúčaný príspevok, ale ja mám taký problém, že nemám potvrdenie z Írska o platení dane, ale mám len výplatné pásky. Neviete mi poradiť čo s tým?
    mysimis
    ja som si tiež pozrela odporúčaný príspevok, ale ja mám taký problém, že nemám potvrdenie z Írska o platení dane, ale mám len výplatné pásky. Neviete mi poradiť čo s tým?
    Miška,
    ja by som sa opýtala na DÚ, možno, že už mali takýto problém.

    gigi

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Predpokladám, že na výplatnej páske je uvedený aj celkový príjem, celkové odvody a celá zrazená daň. Použi poslednú výplatnú pásku z r. 2005. Mám ten istý problém, že syn zamestnávateľ do dnešného dňa nevydal P45/P60 a tak som sa dohodla s DU, že použijem tú výpl. pásku. Buď sa dohodni aj Ty, alebo rovno ako doklad prilož k daňovému priznaniu kópiu výpl. pásky. Je to tiež vypovedajúci doklad. Príjmy podľa Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia sú aj tak vyňaté. Horšie to bude v r. 2006, pretože neviem ako je to v írsku, ale vo Veľkej Británii končí účtovný rok k 1.4. a z toho dôvodu nebude na výpl. páskach k 1.1. počiatočný stav. Ak by znova nemal P45 alebo P60, tak k DP priložím znova kópiu tej istej pásky s poznámkou priznané v r. 2005 a poslednú z účtovného obdobia, urobím rozdiel a ten priznám.

    Príjem z tuzemska aj zo zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.