Zavrieť

Porady

Problém pri prepise energií

Zdravím,
mám problém pri prepise energií. Dodávateľ už 3 mesiace po zaslatí zmlúv ich neprepísal na moje meno. Ide o Energetické centrum, tam boli predchádzajúci majitelia bytu. Už neviem na koho sa obrátiť. Ako by som mal postupovať? Vďaka za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Adriana7675 je offline (nepripojený) Adriana7675

    som :-) Adriana7675
    Ahoj, musíš obvolať priamo na energetické centrum, maj po ruke preberací protokol a ak máš aj tlačivo o zmene odberateľa príp. zmluvu, ktorú ako píšeš ste zaslali. Ja sa s týmito úradmi denne doslova hádam o prepisoch - majú v tom poriadny neporiadok.. Ale ponáhľaj sa, aby ťa neodpojili :-(. Prajem veľa trpelivosti a nervov

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    nivckovbrat Pozri príspevok
    Zdravím,
    mám problém pri prepise energií. Dodávateľ už 3 mesiace po zaslatí zmlúv ich neprepísal na moje meno. Ide o Energetické centrum, tam boli predchádzajúci majitelia bytu. Už neviem na koho sa obrátiť. Ako by som mal postupovať? Vďaka za pomoc.
    Vykasli sa na nich a najdi si ineho dodavatela.

    Hod si do vyhladavaca " energeticke centrum" a uvidis, kolko ludi chce od nich odist a ake im robia problemy...bud rad
    arizona Pozri príspevok
    Vykasli sa na nich a najdi si ineho dodavatela.

    Hod si do vyhladavaca " energeticke centrum" a uvidis, kolko ludi chce od nich odist a ake im robia problemy...bud rad
    to som už skúšal, ale tam je problém, že sa najprv musí odhlásiť od nich pôvodný odberateľ a tam bol problém že záhadne stratili žiadosť o odhlásenie, tak som to potom skúsil prepisom, ale to je tiež na nič. Ja už by som to potom poriešil, len treba žeby to bolo na moje meno.
    Adriana7675 Pozri príspevok
    Ahoj, musíš obvolať priamo na energetické centrum, maj po ruke preberací protokol a ak máš aj tlačivo o zmene odberateľa príp. zmluvu, ktorú ako píšeš ste zaslali. Ja sa s týmito úradmi denne doslova hádam o prepisoch - majú v tom poriadny neporiadok.. Ale ponáhľaj sa, aby ťa neodpojili :-(. Prajem veľa trpelivosti a nervov
    Ja tam volám každý týždeň (na ich štedro spoplatnenú infolinku). Stále mi povedia iba: "Dám Vám tam urgenciu. Niekto sa na to pozrie." Nevieš na koho sa obrátiť? u nich to nemá zmysel.
    Neviete niekto ako sa dá obísť EC? To nemôžem len starých odhlásiť a ísť kde chcem?

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    nivckovbrat Pozri príspevok
    Neviete niekto ako sa dá obísť EC? To nemôžem len starých odhlásiť a ísť kde chcem?
    samozrejme,môžeš si vybrať dodávateľa,akého chceš.
    kopretinka Pozri príspevok
    samozrejme,môžeš si vybrať dodávateľa,akého chceš.
    Ale napríklad vo VSE mi povedia, že pôvodný spotrebiteľ je na danom odbernom mieste evidovaný v spoločnosti EC. Ak sa chcete prihlásiť k nám stačí aby sa odhlásili - a to je ten problém, oni ich len tak neodhlásia, to som skúšal, trvalo to 4 mesiace, potom som to vzdal.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    nivckovbrat Pozri príspevok
    Ale napríklad vo VSE mi povedia, že pôvodný spotrebiteľ je na danom odbernom mieste evidovaný v spoločnosti EC. Ak sa chcete prihlásiť k nám stačí aby sa odhlásili - a to je ten problém, oni ich len tak neodhlásia, to som skúšal, trvalo to 4 mesiace, potom som to vzdal.
    otázka bola,či môžeš ísť,kam chceš-môžeš.Druhá vec je,ako sa dostať preč od EC......
    http://www.porada.sk/search.php?searchid=193550

    command je offline (nepripojený) command

    command
    Pri kazdom probleme co som mal s E-centrom so vzdy kontaktoval Urad pre reguláciu sietových odvietvi prvy krat na urso@urso.gov.sk potom uz som odpovedal na mail. Bezne do takych 2 tyzdnov problem vyrieseny. Ono na energeticke centrum sa neopalti ani volat lebo su tam vselijaky operatory a nic nevedia a ked napisete taktiez o nicom kedze odpovede su aj 2-3 tyzdnove.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak si ty s nimi ziadnu zmluvu neuzatvoril, tak si podla mna mozes pri kupe nehnutelnosti uzavriet zmluvu aj s inym dodavatelom.

    A byvaly majitel nech si svoju uzavretu zmluvu s EC zrusi sam, je to jeho starost pri predaju bytu.

    command je offline (nepripojený) command

    command
    Podla mna zase ked predložiš pravoplatny list vlastnictva tak by to maly previesť a automaticky ukončiť zmluvu po predchadzajucom majitelovi samozrejme musi tam byt aj jeho podpis. Mi pri prepise na mamu sme podali normalne ziadost o zmenu odberatela kde sme zoskenovali list vlastnictva a samozrejme v tej ziadosti musi byt podpisany aj povodny majitel. Najlepsie uzatvorit za pomoci mailu a posty vtedy mate narok do 14 dni odstupit. Mozno je to aj návod na to ako sa zbavit e-centra staci spisat zmluvu o najme a dat prepisat odberatela na najomnika co moze byt aj vas syn/dcera/pribuzny samozrejme vsetko robit cez postu vtedy je narok 14 dni na odstupenie od zmluvy aj ked je napisana na 5 rocnu viazanost a samozrejme je to bez pokuty. A vzdy pri dlhsom cakani kontaktovat urso oni ich popohnaju.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.