Zavrieť

Porady

Daň z príjmu z prenájmu bytu

Daňovým úradom mám pridelené DIČ. Musím podať daňové priznanie z prenájmu nehnuteľnosti - bytu v prípade, že môj zisk z prenájmu je nižší ako 500 EUR?
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

senmary Pozri príspevok
Daňovým úradom mám pridelené DIČ. Musím podať daňové priznanie z prenájmu nehnuteľnosti - bytu v prípade, že môj zisk z prenájmu je nižší ako 500 EUR?
zisk DU nezaujíma zisk v prípade povinnosti podať DP
aký máš príjem z prenájmu a aký más iný príjem za rok 2012_?
Naposledy upravil Mila123 : 10.02.13 at 09:05
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

senmary Pozri príspevok
Daňovým úradom mám pridelené DIČ. Musím podať daňové priznanie z prenájmu nehnuteľnosti - bytu v prípade, že môj zisk z prenájmu je nižší ako 500 EUR?
Máš okrem príjmov z prenájmu bytu aj iné príjmy, napr. zo zamestnania alebo zo živnosti ?
0 0
SzabM SzabM

SzabM je offline (nepripojený) SzabM

Pridám sa k tejto debate, snáď pomôže. Zamestnanec má príjmy podľa §5 a okrem toho iba príjem z prenájmu (ak dobre viem, nemá nahlásený prenájom na DÚ, teda nemá pridelené DIČ). Teraz mu robím DP typu B, avšak neviem, ako je príjem z prenájmu zdaňovaný. Pomôžete mi?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

SzabM Pozri príspevok
Pridám sa k tejto debate, snáď pomôže. Zamestnanec má príjmy podľa §5 a okrem toho iba príjem z prenájmu (ak dobre viem, nemá nahlásený prenájom na DÚ, teda nemá pridelené DIČ). Teraz mu robím DP typu B, avšak neviem, ako je príjem z prenájmu zdaňovaný. Pomôžete mi?
Z prenájmu uvedieš v daňovom priznaní časť príjmu, ktorá prevyšuje 500€. Výdavky uplatníš vo výške 40% z príjmu z prenájmu, ktorý si uviedol v DP. DIČ musí byť, za to je pokuta. Ak uplatníš skutočné výdavky, tak ich budeš krátiť v pomere príjmu, ktorý si uviedol v DP k celkovému príjmu z prenájmu.
2 0
spajkinko spajkinko

spajkinko je offline (nepripojený) spajkinko

som živnostník, mám pridelené DIČ, a v tomto roku začnem prenajímať priestory, treba prenájom nahlásiť na DÚ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

spajkinko Pozri príspevok
som živnostník, mám pridelené DIČ, a v tomto roku začnem prenajímať priestory, treba prenájom nahlásiť na DÚ?
Treba.
2 0
SzabM SzabM

SzabM je offline (nepripojený) SzabM

Kvaka, Tvoja rada mi pomohla - ak teda dobre chápem, ak bol celkový príjem z prenájmu za r. 2012 4.500,- Eur, potom do kolónky Príjmy v DP uvediem 4.000,- Eur, do kolónky Výdavky 1.600,- Eur, teda ZD z prenájmu je 2.400,- Eur. Pochopila som to správne?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

SzabM Pozri príspevok
Kvaka, Tvoja rada mi pomohla - ak teda dobre chápem, ak bol celkový príjem z prenájmu za r. 2012 4.500,- Eur, potom do kolónky Príjmy v DP uvediem 4.000,- Eur, do kolónky Výdavky 1.600,- Eur, teda ZD z prenájmu je 2.400,- Eur. Pochopila som to správne?
je to správne, ale pred podaním DP, žeň klienta na DU pre DIČ, aby s prenájmom neboli zbytočné problémy.....
1 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Mila123 Pozri príspevok
je to správne, ale pred podaním DP, žeň klienta na DU pre DIČ, aby s prenájmom neboli zbytočné problémy.....
myslím, že pokuta už tam bude.
Včera večer mi priniesla jedna pani ,že treba urobiť DP za prenajímaný byt a medzi výdavkami mi doniesla Rozhodnutie o uložení pokuty za nesplnenie registračnej povinnosti a vyplatený šek - 100,- eur
0 0
SzabM SzabM

SzabM je offline (nepripojený) SzabM

Ďakujem Vám všetkým za užitočné rady. Hneď zajtra ho pošlem registrovať sa na DÚ a následne odovzdá DP - snáď sa tak vyhne pokute. Prajem príjemný zvyšok večera. SzabM
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

SzabM Pozri príspevok
Ďakujem Vám všetkým za užitočné rady. Hneď zajtra ho pošlem registrovať sa na DÚ a následne odovzdá DP - snáď sa tak vyhne pokute. Prajem príjemný zvyšok večera. SzabM
V zákone je, že správca dane pokutu uloží, za nesplnenie oznamovacej povinnosti od 60 eur do 20 000 eur. Správca dane pri určovaní výšky pokuty prihliada na závažnosť, trvanie a následky protiprávneho stavu. Pozri § 155 zákona č. 563/2009.
1 0
Lucyz Lucyz

Lucyz je offline (nepripojený) Lucyz

Rada by som sa vrámcu tejto témy opýtala. Som na rodičovskej dovolenke. Vlani som mala okrem rodičovského príspevku príjmy z prenájmu bytu. Môže si manžel na mňa uplatniť uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Lucyz Pozri príspevok
Rada by som sa vrámcu tejto témy opýtala. Som na rodičovskej dovolenke. Vlani som mala okrem rodičovského príspevku príjmy z prenájmu bytu. Môže si manžel na mňa uplatniť uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane?
záleží aké vysoké boli príjmy, inak nie je možné odpovedať
0 0
Lucyz Lucyz

Lucyz je offline (nepripojený) Lucyz

Mila123 Pozri príspevok
záleží aké vysoké boli príjmy, inak nie je možné odpovedať
celkový príjem z prenájmu bol 5400€
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Lucyz Pozri príspevok
celkový príjem z prenájmu bol 5400€
nemá teda zákonný nárok na žiaden odpočet na teba
1 0
Lucyz Lucyz

Lucyz je offline (nepripojený) Lucyz

Mila123 Pozri príspevok
nemá teda zákonný nárok na žiaden odpočet na teba
takže to, že je to "hrubý príjem" od ktorého odpočítam výdavky - v mojom prípade paušál - nato vplyv nemá?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Lucyz Pozri príspevok
takže to, že je to "hrubý príjem" od ktorého odpočítam výdavky - v mojom prípade paušál - nato vplyv nemá?
nemá vplyv......
1 0
Lucyz Lucyz

Lucyz je offline (nepripojený) Lucyz

Mila123 Pozri príspevok
nemá vplyv......
vďaka za rýchlu odpoveď
0 0
kaja296 kaja296

kaja296 je offline (nepripojený) kaja296

Ak s.r.o. prenajíma kancel.priestor od FO(je to byt bez zvláštneho vchodu=byt+ kancel=1 vchod) musí táto FO žiadať o pridelenie DIČ? Vďaka
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
kaja296 Pozri príspevok
Ak s.r.o. prenajíma kancel.priestor od FO(je to byt bez zvláštneho vchodu=byt+ kancel=1 vchod) musí táto FO žiadať o pridelenie DIČ? Vďaka
áno
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať