Zavrieť

Porady

ako investovat 15.000 euro?

Som laik vo financiach.Poradí mi niekto,ako výhodne investovať 15.000,-Euro? Termínované vklady neprinášajú veľa,rozmýšľal som o realitách,kúpa bytu a prenájom,alebo podielové fondy,či poistenie.Mám v tom chaos.Snáď sa nájde niekto,kto mi dobre poradí a vysvetlí výhody a riziká.ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Miro96 Pozri príspevok
    Myslím že njalepšie je investovať do nehnuteľností ak chcete ozvite sa na skorec.m@azet.sk Miro
    No tak to je povzbudiva sprava, ze uz u nas byty klesli na 15.000 EUR. To si ani mladi uz nebudu musiet brat hypoteky.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    osobne by som volil termiňák so 4 % p.a. na 5 rokov, zvlášť, ak si vo "financiách" začiatočník...

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Urob stavebné sporenie pre celú rodinu (5000 EUR), 5000 EUR daj do žltého melóna a 3000 EUR do zlata, 1000 EUR do striebra a 1000 EUR na termín.účet.
    Nandrolon myslíš to "brutálne predražené zlato", ktoré je k dispozícii teraz??
    Braňo zlato je teraz po 39,38 EUR, za posledných 10 rokov zarobilo priemerne viac ako 15%.

    kom0dus je offline (nepripojený) kom0dus

    kom0dus
    15000 mi nepride ako nejaka investicna suma.

    mat nepotrebnych 15k tak by som ich asi vrazil do nejakej starozitnosti.

    flector je offline (nepripojený) flector

    flector
    misomiso Pozri príspevok
    No tak to je povzbudiva sprava, ze uz u nas byty klesli na 15.000 EUR. To si ani mladi uz nebudu musiet brat hypoteky.
    V zabudnutých dedinách a podobe sa dajú nájsť byty aj za 8000 EUR a v dobrom (obývateľnom) stave.
    Samozrejme je otázne, či by taký byt v takej lokalite bol potom schopný aj niekomu prenajať.
    To je už druhá vec ... to je fakt.
    lujza.j toto je brutálna investícia....:-O

    kezeso je offline (nepripojený) kezeso

    obchodník kezeso
    Táto téma vždy zaručene vzbudí pozornosť, či už na úkor vtipu alebo seriózneho záujmu. 15000 nie je zaujímavá suma na investovanie, ak nemáš iný typ, otvor si maloobchodnú predajňu. Do 5 rokov pri šikovnosti máš 50000 a plný obchod tovaru...Zlé???
    Nandrolon maloobchodnú predajňu "čoho" ?
    kezeso to Nandrolon: záleží k čomu inklinuje, v čom je aspoň trocha doma...

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    flector Pozri príspevok
    V zabudnutých dedinách a podobe sa dajú nájsť byty aj za 8000 EUR a v dobrom (obývateľnom) stave.
    Samozrejme je otázne, či by taký byt v takej lokalite bol potom schopný aj niekomu prenajať.
    To je už druhá vec ... to je fakt.
    No je fakt, ze som zabudol asi na Lunik.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    toto zas téma tipu jeden pod dvomi nickmi....prvý dá otázku a druhý hodí na seba kontakt.....a všetci ktorí chcú investovať mu budú mailovať

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    lujza.j Pozri príspevok
    toto zas téma tipu jeden pod dvomi nickmi....prvý dá otázku a druhý hodí na seba kontakt.....a všetci ktorí chcú investovať mu budú mailovať
    "plus sročku kúpiť treba"

    pmajap je offline (nepripojený) pmajap

    pmajap
    kom0dus Pozri príspevok
    15000 mi nepride ako nejaka investicna suma.

    mat nepotrebnych 15k tak by som ich asi vrazil do nejakej starozitnosti.
    ...tu som

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    buchač Pozri príspevok
    ...Ty zabúdaš na tých potulkách po autostrádach a na cestách do Číny na veľa iného .........




    Ja som zainvestoval ( trochu viac ako tých 15 litrov ) , či brutálne ???? ...nuž ani nie ...
    .... no na prenájom nemienim dávať ....
    ty vieš presne aká bola pre teba tvoja investícia.....ja som to na margo že zadávateľ témy...
    ako výhodne investovať
    a to asi
    V zabudnutých dedinách a podobe sa dajú nájsť byty
    nebude to pravé orechové....
    buchač ....jj ....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    flector Pozri príspevok
    V zabudnutých dedinách a podobe sa dajú nájsť byty aj za 8000 EUR a v dobrom (obývateľnom) stave.

    Samozrejme je otázne, či by taký byt v takej lokalite bol potom schopný aj niekomu prenajať.
    To je už druhá vec ... to je fakt.
    misomiso Pozri príspevok
    No je fakt, ze som zabudol asi na Lunik.
    ...Ty zabúdaš na tých potulkách po autostrádach a na cestách do Číny na veľa iného .........



    lujza.j 9 Minutes Ago #34587
    toto je brutálna investícia....:-O
    Ja som zainvestoval ( trochu viac ako tých 15 litrov ) , či brutálne ???? ...nuž ani nie ...
    .... no na prenájom nemienim dávať ....
    jar88 Tú ženu si si filmoval sám, alebo ti niekto pomáhal?
    jar88 Napíš čo taká mašina žerie - akú má spotrebu a kde ju parkuješ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.